Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

10 KLASĖS 2014 METŲ KALBĖJIMO POTEMĖS

nuotrauka

 

 

Visi kalbėjimai jau parašyti!

El. Paštas: Potemes.lt@gmail.com 

Skype: potemeslt 

FaceBook: www.fb.com/potemes.lt 

 

Kalba

1. Frazeologizmai puošia mūsų kalbą. Remdamiesi šnekamosios (tarmių) ir bendrinės kalbos pavyzdžiais, paaiškinkite, kuo ir kodėl.

2. Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba. Argumentuotai išsakykite savo  požiūrį, kuo ir kodėl žalingas gimtosios kalbos išsižadėjimas konkrečiam žmogui ir tautai.

3. Ne viskas, kas kalboje svetima, yra nevartotina. Pateikdami vartotinų ir nevartotinų svetimybių pavyzdžių, argumentuotai paaiškinkite šią mintį.

4. Ar dabartinės elektroninės mokomosios lietuvių kalbos priemonės atitinka jauno žmogaus poreikius, yra patrauklios? Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuokite savo požiūrį.6. Bendravimas pasitelkus šiuolaikines technologijas keičia leksikos ypatybes. Pasirinkite vieną kurią komunikavimo šiuolaikinėmis priemonėmis sritį ir aptarkite jos leksikos ypatumus. Pagrįskite savo pasirinkimą.

6. Bendravimas pasitelkus šiuolaikines technologijas keičia leksikos ypatybes. Pasirinkite vieną kurią komunikavimo šiuolaikinėmis priemonėmis sritį ir aptarkite jos leksikos ypatumus. Pagrįskite savo pasirinkimą.

7. Sakoma, kad kalba greitai parodo, kas esi, koks esi, kuo gyveni. Remdamiesi pavyzdžiais aptarkite, kaip žmogaus kalba atspindi jo gyvenseną ir vidinį pasaulį.

8. Pasigirsta nuomonių, kad klasikos kūrinių leksika vis sunkiau suprantama jaunam žmogui. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

9. Tarmių metai paskatino įvairių renginių, skirtų tarmėms populiarinti, gausą. Apžvelkite jums žinomus renginius ir argumentuotai išsakykite savo požiūrį į tai, ar teminiai metai ir jiems skirti renginiai stiprino pagarbą tarmėms, gimtajai kalbai.

10. Teigiama, kad visi, kuriantieji Lietuvos kultūrą, privalo kalbėti taisyklinga  valstybine kalba. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba  ją paneikite.

 

Kultūra

11. Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą.

12. Kurie šiandieninės kultūros reiškiniai, jūsų manymu, daro didžiausią įtaką jauno žmogaus kultūrinei brandai? Pagrįskite savo pasirinkimą.

13. Kuris Lietuvos kino arba teatro festivalis jums įdomiausias? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą.

14. Kurios muziejų edukacinės programos jums įdomios? Pristatykite dvi ir pagrįskite savo pasirinkimą.

15. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, patvirtinkite arba paneikite mintį, kad šiuolaikiniai knygynai padeda ugdyti kultūriškai išprususį žmogų.

16. Vis labiau plinta kūrybinio rašymo dirbtuvės. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip tokia veikla ugdo asmenybę.

17. Steigiama vis daugiau fondų, kurių tikslas – įtraukti jaunimą į kultūrinę veiklą. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, patvirtinkite arba paneikite, kad tokių fondų  veikla pasiekia savo tikslą.

18. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuokite, ar kultūrinė reklama viešose  erdvėse pajėgi paskatinti daugiau jaunimo domėtis kultūros renginiais Lietuvoje.

19. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokias jaunimo kultūros madas diktuoja šiuolaikinė žiniasklaida.

20. Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kokią įtaką jauno žmogaus kultūrinei brandai daro bendravimas virtualioje socialinėje erdvėje.

 

Literatūra

21. Andrius Mamontovas tvirtina: „Jeigu norite, kad jūsų vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, išmokykite juos skaityti knygas.“ Kokiais būdais, jūsų  manymu, suaugusieji gali sudominti skaitymu vaikus? Pagrįskite savo pasirinkimą. 24. Dažnai įdomiausios tos knygos, kurias atrandame patys. Pristatykite jums įdomią savarankiškai atrastą knygą, kuri galėtų būti patraukli ir jūsų bendraamžiui. Pagrįskite savo pasirinkimą.

22. Pokalbių knygos padeda nugalėti abejones, moko, kaip įveikti gyvenimo kliūtis. Remdamiesi šio žanro pavyzdžiais, argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

23. Remdamiesi pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl svarbu skaityti ne tik laiko patikrintas knygas, bet ir sekti literatūrines naujienas, debiutus, skaityti kultūrinę spaudą.

24. Dažnai įdomiausios tos knygos, kurias atrandame patys. Pristatykite jums įdomią  savarankiškai atrastą knygą, kuri galėtų būti patraukli ir jūsų bendraamžiui.  Pagrįskite savo pasirinkimą.

25. Tautosakos tyrinėtojai tvirtina, kad tautosaka atspindi gyvenamojo laiko aktualijas. Remdamiesi tautosakos pavyzdžiais, pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

26. Kurie pastarojo dešimtmečio lietuvių literatūros kūriniai verti pripažinimo šiuolaikinės pasaulio literatūros kontekste? Pristatykite bent du ir pagrįskite savo pasirinkimą.

27. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip literatūros kritika padeda ugdyti jauno skaitytojo estetinį skonį.

28. Pasigirsta nuomonių, kad rašytojai per mažai dėmesio skiria paauglių problemoms, trūksta gerų knygų paaugliams. Remdamiesi savo patirtimi patvirtinkite arba paneikite šį teiginį.

29. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, paaiškinkite, kaip įvairios knygų mugės, susitikimai su rašytojais padeda skaitytojui atrasti vertingą literatūrą ir ugdytis estetinį skonį.

30. Pasirinkite vieną savo krašto rašytojo kūrinį ir aptarkite, kokią įtaką kūrėjui daro gimtinė. Pagrįskite savo pasirinkimą.

 

Brangūs dešimtokai, dvyliktokai!

Linkime Jums darbingų, kūrybingų mokslo metų ir kad mokslo kelias būtų labai įdomus ir lengvas.
Visada pasiruošusi padėti – Potemes.lt administracija.

 

Susisiek:

El. Paštas: Potemes.lt@gmail.com 

Skype: potemeslt 

FaceBook: www.fb.com/potemes.lt 

Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

...

Patirtis

12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

...

Tikriname

Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

...

Konfidencialumas

Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
Domas, 12 klasė
Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
Miglė, 12 klasė
Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
Mantas, 10 klasė
Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
Salomėja, 12 klasė

Dažnai užduodami klausimai

Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.