Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Aidas Marčėnas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių poetas, kritikas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys bei Nacionalinės premijos laureatas Aidas Marčėnas gimė 1960 m. Kaune. Būdamas ketverių, išsikraustė gyventi į Vilnių. Nuo mažens Marčėnas praleido Vilniaus senamiestyje, daugiausiai anksčiau vadintame „gorkyne“, kuris randasi dabartinė Pilies bei Didžioji gatvės. Čia rinkdavosi maištingas jaunimas, didžiulės jo kompanijos, kurios užsiėmė nepriimtinais saviraiškos būdais. Aidui Marčėnui tai paliko tam tikrą įspūdį ir formavo jo pasaulėžiūrą. Rašytojas baigė Vilniaus 22-ąją mokyklą, dabartinį Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjų, kurį baigęs studijavo Vilniaus konservatorijoje. Būdamas jaunas, siekdamas išgyventi Aidas Marčėnas griebėsi bet kokio darbo. Jis dirbo ir apšvietėju Akademiniame operos ir baleto teatre, ir prekinių traukinių palydovu, ir kt. 1985 m. Aidas Mačernis debiutavo spaudoje. Jo pirmoji eilėraščių publikacija paskelbta žurnale „Pergalė“. Apie 1988 m. Poetas išleido pirmąją savo knygą. Tai buvo eilėraščių rinkinys pavadinimu „Šulinys“. 1993 m. Aidas Marčėnas prisijungė prie Lietuvos rašytojų sąjungos. 2005 m. jis buvo apdovanotas Nacionaline premija „už klasikinių vertybių ir šiuolaikiškumo dermę poezijos knygose“.

Kūryba ir jos bruožai

Aidas Marčėnas savo kūriniuose ypač daug atsižvelgia į tinkamą eilėraščio formą, skambesį, reikalingą rimą, ritmą. Jis stengiasi viską suderinti taip, kad eilėraščio turiniui tai nei kiek netrukdytų. Aido Marčėno lyriką galima vadinti ir meditacine. Jis juose tarsi ieško gyvenimo prasmės ar bent kažkokių užuominų į ją, kad ir kaip tai atrodytų beprasmiška. Tiesa pasakius, poetui tokie ieškojimai lyrikoje nekelia visiškai jokių jausmų. Nepaisant tokių dalykų, Aido Marčėno kūryba yra ypač gerai stilizuota ir sukonstruota skaitytojui, kuriam patinka gilintis, mąstyti, suprasti.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?