Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Algimantas Mackus (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių poetas Algimantas Mackus gimė 1932 m. vasario mėn., Pagėgių mieste. 1944 m., dar būdamas visiškai jaunas, Algimantas Mackus kartu su tėvais pasitraukė į Vakarus, o po penkerių metų, 1949 m. Mackus apsigyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čia jis pradėjo mokytis Ruzvelto universitete, esančiame Čikagoje. Nuo 1954 m. Mackus pradėjo bendradarbiauti su Jungtinių Amerikos Valstijų radiju, kuriame dirbo programoje „Margučio radijas“. Taip pat Mackus daug dirbo spaudoje, tokiuose leidiniuose, kaip „Aidai“, „Dirva“, „Literatūros lankai“, „Margutis“, „Metmenys“ ir kt. Šiuose leidiniuose Algimantas Mackus dažnai skelbdavo įvairias recenzijas, rašė literatūros ir meno kritikos straipsnius, esė bei publicistiką. 1962 m. Algimantas Mackus tapo žurnalo „Margutis“ redaktoriumi. Mackus taip pat buvo įsitraukęs į lietuvių organizacijų veiklą. Kaip rašytojas, Algimantas Mackus debiutavo dar 1950 m. su lyrikos rinkiniu, pavadinimu „Elegijos“. Anuomet jis savo kūrinius, kaip ir pirmąją knygą pasirašė A. Pagėgio slapyvardžiu. Vėliau išleido eilėraščių rinkinį pavadinimu „Jo yra žemė“ ir kt. Algimantas Mackus žuvo 1964 m. žiemą, Čikagoje, patyrus nelaimingą atsitikimą automobilių katastrofoje.

Kūryba ir jos bruožai

Algimanto Mackaus poezija yra siejama su būties prasmingumo praradimu, skilimu tarp kalbos ir tikrovės. Mackaus poezija krypta į XX a. vidurio žmogaus skaudžią istorinę patirtį. Norėdamas perteikti susvetimėjimo ir vertybių nebuvimo problemas, Mackus pripažįsta tik nepagražintą kalbą. Turima omenyje, kad Mackus savo poezijoje vengia įvairiausių kalbos puošmenų, tad Mackaus kūrinių kalba nėra itin jautri, graži ir itin lyriška. Poezija stengiasi viską atskleisti skaudžiai ir itin aštriai, kad būtų sudaromas didesnis įspūdis, pakeliama eilėraščio įtaigumo skalė. Kaip pagrindinius Mackaus poezijos motyvus galima išskirti tokius aspektus, kaip egzistencija, egzilė, Dievas, mirtis ir kalba. Autoriui svarbūs relginiai įvaizdžiai, perteikiantys žmogaus ir Dievo prasilenkimą, žmogaus vienatvės fragmentus.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Keliautojo motyvas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Kalbėjime aptariama kelionės svarba žmogaus gyvenime, laikantis nuostatos, kad kelionė keičia žmogų, jo požiūrį į save bei gyvenimą ir santykį su kitais žmonėmis bei pasauliu. Apžvelgiami skirtingi keliautojais ir jų unikalios kelionės jiems, kaip asmenybėms, svarbiu emociniu aspektu. Remiantis prozos bei poezijos kūriniais, parodoma, jog kelionė žmogui yra tarsi išbandymas,…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?