Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Algirdas Julius Greimas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių kilmės prancūzų semiotikas, kalbininkas, mitologas bei eseistas Algirdas Julius Greimas gimė 1917 m. Tulos mieste, Rusijoje. Greimui dar būnant visiškai mažam, jam su šeima Pirmojo pasaulinio karo metais teko pasitraukti į Rusijos gilumą. Po karo, 1919 m. Greimas su šeimyna grįžo į Lietuvą. Iki 1927 m. Greimas mokėsi Kupiškio progimnazijoje. Nuo 1929 m. iki 1931 m. jis gyveno Šiauliuose ir mokėsi berniukų gimnaziją. Vėliau Marijampolėje baigė Rygiškių Jono gimnaziją. Iki 1935 m. Greimas studijavo teisės mokslus Vytauto Didžiojo universitete Kaune. , o nuo 1936 m. iki 1939 m. mokėsi kalbotyros Grenobilio universitete. 1939 m. Greimas grįžo į Lietuvą, kur atliko privalomąją karinę tarnybą. Iki 1944 m. Greimas vėl gyveno Šiauliuose, kur mokytojavo bei buvo almanacho „Varpai“ leidimo iniciatorius. 1944 m. Greimas pasitraukė į Prancūziją. Taip pat dėstė Aleksandrijos, Ankaros ir Stambulo bei Puatjė universitetuose. Nuo 1965 m. Algirdas Julius Greimas pradėjo dirbti tarptautinės semiotikos asociacijos generaliniu sekretoriumi, o 1969 m. jis tapo moksliniu vadovu Tarptautiniame semiotikos ir lingvistikos centre Urbine, Italijoje. 1960 m. būdamas aktyvus visuomenės veikėjas, Greimas su bendraminčiais įkūrė Prancūzų kalbos tyrimų draugiją. Būdamas ten, nemažai lankėsi ir Lietuvoje, kur dažnai skaitydavo paskaitas Vilniaus universitete. Svarbu paminėti ir tai, kad Vilniaus universitete Greimui pagerbti yra atidarytas A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centras. Iš tikro, Greimas aktyviausiai politikoje reiškėsi iki 1951 m. , vėliau jis atsidėjo kultūriniams reikalams, tad iki gyvenimo galo A. J. Greimas daugiausiai laiko skyrė kūrybai. Rašytojas mirė 1992 m., būdamas 74 metų. Mirė Paryžiuje, tačiau palaikai pervežti į Lietuvą ir palaidoti Petrašiūnų kapinėse.

Kūryba ir jos bruožai

Algirdas Julius Greimas daugiausiai rašė mokslinius darbus, tarp kurių buvo ypač daug kalbinių, semiotinių ir leksikografinių darbų. Dalį darbų Greimas parašė prancūziškai, o dalį – lietuviškai. Trumpai tariant, Greimas daugiausiai rašė lingvistikos, semantikos ar semiotikos temomis. Greimas veikaluose formulavo bendrosios semiotikos idėjas bei kėlė Lietuvos kultūros lygį kitų šalių atžvilgiu. Jis labiausiai atsižvelgė į lietuvių kultūrą, jos paveldą bei jo unikalumą, kuris garsino Lietuvą Greimo darbuose. Jis nagrinėjo lietuvių kultūros vyksmą ir formulavo naujus kultūrologijos principus, galimus pritaikyti praktikoje. Greimas turėjo puikų gebėjimą į jau žinomus ir suvokiamus dalykus pažiūrėti kiek kitaip, tarsi tai būtų visiškai nauja. Jis sugebėjo įžvelgti naujus, niekam nematomus dalykus.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?