Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Algirdas Landsbergis (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos dramaturgas, prozininkas bei žurnalistas Algirdas Landsbergis gimė 1924 m. vasarą, Kybartuose. Nuo 1941 m. Landsbergis Kauno Vytauto Didžiojo universitete studijavo lituanistikos mokslus. Kai baigė studijas, Algirdas Landsbergis 1944 m. išvyko į Vakarus. Mainco universitete Vokietijoje jis studijavo anglistikos ir romanistikos mokslus. Taip pat dirbo Visbadeno ir Kaselio lietuvių gimnazijose, kur užsidirbo mokytojaudamas. Landsbergis taip pat dirbo spaudoje. Jis skelbė noveles, rašė kritikos straipsnius, taip pat užsiiminėjo grožinės literatūros vertimais iš anglų kalbos. Iki 1948 m. Landsbergis bendradarbiavo su žurnalu „Žvilgsniai“. Ten jis buvo redaktoriumi. 1949 m. Algirdas Landsbergis išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. Iki 1953 m. jis dirbo viename iš Bruklino knygynų, o nuo 1956 m. dirbo Pavergtųjų Europos tautų sekretoriate. 1957 m. jis tęsė mokslus ir Kolumbijos universitete mokėsi literatūros. 1965 m. Landsbergis tapo Ferli Dikinsono universiteto Niu Džersyje profesoriumi. Taip pat daug dirbo ir radijuje. Bendradarbiavo su tokiomis radijo stotimis, kaip „Amerikos balsas“ bei „Laisvosios Europos radijas“. Algirdas Landsbergis mirė 2004 m. Fryporte, Niujorke.

Kūryba ir jos bruožai

Algirdas Landsbergis yra vienas tų rašytojų, kuriuos galima vadinti egzodo rašytojais. Landsbergis iš visų egzodo rašytojų išsiskyrė tuo, kad pirmasis parašė egzodo modernistinį romaną pavadinimu „Kelionė“, kuris atitrūksta nuo lietuviškų kaimo epikos tradicijų. Algirdo Landsbergio kūryboje gausu įtampos, besikeičiančių formų ir dinamiškumo, kas rašytojo kūrinius padaro itin intriguojančiais bei įtraukiančiais. Veiksmas kūriniuose dažnai yra plėtojamas supriešinimo principu. Taip pat jis dažnai įpina tam tikrus grotesko motyvus, demonstruoja stulbinančią savo vaizduotę ir sakinių konstrukcijos sudėtingumą, tad Landsbergio kūriniuose yra itin mažai lyrikos bei švelnumo. Jo kūriniai stiprūs, leidžiantys susimąstyti.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?