Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Antanas A. Jonynas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Poetas, vertėjas bei poeto Antano Jonyno sūnus Antanas A. Jonynas gimė 1953 m. rudenį, Vilniuje. 1976 m. Jonynas baigė Vilniaus universitetą. Čia jis, kaip ir daugelis rašytojų, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Baigęs studijas Antanas A. Jonynas įsidarbino redaktoriumi „Vagos“ leidykloje, kur dirbo iki 1993 m. Nuo tų pačių metų, kai baigė darbą „Vagos“ leidykloje, Jonynas tapo Baltijos televizijos kultūrinės laidos vedėju. Nuo 1995 m. jis dirba kaip laisvas ir nepriklausomas autorius bei vertėjas, o nuo 2011 m. jis taip pat yra Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas. Kalbant apie publikacijas, pirmieji Antano A. Jonyno kūriniai pasirodė 1973 m., dar būnant universitete, o 1977 m. jis debiutavo su poezijos rinkiniu pavadinimu „Metai kaip strazdas“. Už šį pirmąjį poezijos rinkinį rašytojas gavo Zigmo Gėlės premiją. Nuo to laiko Antanas A. Jonynas išleido dar dešimt savo poezijos rinkinių, kurie teigiamai vertinami kultūros pasaulyje. Antanas A. Jonynas šiuo metu gyvena Vilniuje.

Kūryba ir jos bruožai

Išanalizavus Antano A. Jonyno poeziją, galima teigti, kad ji psichologiškai tiksliai įprasmina XX a. pab. Jaunuolio kiek autsaiderišką savijautą bei poziciją. Ankstyvieji poeto kūriniai yra persmelkti nervingų nerimo intonacijų ir ryškių vaizdinių regėjimų, kurie sustiprina poeto poezijos įtaigumą. Kiek vėliau parašytuose Antano A. Jonyno kūriniuose pastebima ironija, kuri slepia dar daugiau nei atrodo. Po šia ironija Jonyno poezijoje slepiasi harmoningo pasaulio ilgesys. Naujausiuose poeto kūriniuose daug kalbama apie kūrybos svarbą bei paskirtį, atsiskleidžia tokios, kaip vienatvės, akimirkos grožio bei būties laikinumo temos, keliančios nostalgiją ir kiek slogius jausmus. Antano A. Jonyno poezijoje lyrizmas bei melodingumas traktuojami kaip pagrindiniai poezijos bruožai.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?