Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Antanas Miškinis (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Antanas Miškinis, gimęs 1905 metais vasario 11 dieną, buvo Lietuvos garsus poetas bei prozininkas, savo pažiūras iškėlė modernaus neoromantizmo atstovų gretose. Gimė ir augo Daugailių valsčiuje, o tiksliau – Juknėnuose. Antanas Miškinis mokėsi Daugpilio realinėje gimnazijoje, vėliau siekė išsilavinimo Zarasų progimnazijoje, Kauno „Aušros“ gimnazijoje. Šis gabus poetas  Vytauto Didžiojo universitete Humanitarinių mokslų fakultete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Rašyti bei kurti, pasinerti į kūrybos centrą poetas pradėjo labai anksti, dar būdamas gimnazijoje. Antanas Miškinis dirbo mokytoju, turėjo daug literatūrinės veiklos, išbandė savo jėgas ir redaktoriaus personoje. Antanas Miškinis prisidėjo, padėdamas rengti Lietuvių nacionalistų partijos programą; jis taip pat priklausė ir tuometinei partizanų apygardai. Šis stiprios charizmos žmogus išgyveno suėmimą bei gyvenimo sąlygas lageriuose. Poetas Antanas Miškinis buvo priimtas į LSSR rašytojų sąjungą, kur įdėjo daug darbo bei atsidavimo. Poeto ir jo brolio Motiejaus Miškinio garbei įkurta jų gyvenimo bei kūrybos kelio naudinga, išraiškinga ir labai vertinga ekspozicija.

Kūryba ir jos bruožai

Poeto Antano Miškinio kūryba susideda iš daugybės patriotizmo, vyrauja nemažai ir jaunatviško entuziazmo detalių. Kūryboje išsakomas ir optimistinis požiūris, aprašoma sovietinė nesuvaidinta realybė, ryškiai matomas ir gamtos vaizdavimas. Antanas Miškinis labai daug vaizdavo gimtinės, kaimo aplinką, parodydamas, kad gimtieji namai – vieta, kur individas gali būti laisvas ir jaustis pilnavertiškai laimingas, nuo nieko nepriklausomas. Antano Miškinio kūryboje gausu neoromantizmo detalių, kurios labai stipriai sieja kūrybą su liaudies poetika, tautosakinėmis vertybėmis. Visada siekiama sieti modernumą su liaudies kūrybos elementais. Antanas Miškinis savo poeziją siejo su liaudies dainos forma, skambesiu. Kūryboje jaučiamas didelis nuoširdumas bei tyrumo jausmas, rodoma kuo natūralesnė žmogaus prigimtis, kuo emocingesnė jausmų įvairovė; herojai trokšta pajusti naujus potyrius bei turėti nuotykių prasmingumą.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Asmenybės laikysena ribinėse situacijose. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Ribinės situacijos yra išties nemalonios, nes jose žmogus yra priverstas rinktis gana sunkius pasirinkimus, kurie priklauso nuo paties žmogaus jausenos. Tačiau dažnai šie pasirinkimai lemiami gana skirtingų veiksnių, tad žmogaus laikysena ribinėse situacijose gali būti labai unikali. Tad tuo remiantis, šioje kalboje, analizuojant žymiausius lietuvių ir užsienio literatūros kūrinius, atskleidžiama…


Žmogus negali būti laimingas be laisvės. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Kas yra laisvė? Kuo ji tokia svarbi tautai? Tai galima paminėti, kad laisvė, tai ne tik vaikščioti laisvai, kalbėti laisvai, tai rašyti, galvoti, gyventi laisvai ir taip kaip nori, be jokių varžymų. Dėl laisvės turime kovoti visi. Literatūroje laisvės svarba perteikiama Maironio eilėraštyje :Mano gimtinė“. Vien iš pavadinimo galima spręsti…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?