Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui 🙂

Antanas Strazdas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių dvasininkas bei poetas Antanas Strazdas gimė 1760 m. dabartiniame Margėnų kaime, Rokiškio rajone. Konkrečių faktų apie Antano Strazdo gyvenimą nėra labai daug, tad dėl šio aspekto Strazdas dažnai laikomas pusiau legendiniu, ypač paslaptingu asmeniu. Daugiausia žinoma tai, kad Antanas Strazas gimė baudžiauninkų šeimoje. Vaikystėje Antanas Strazdas ganė gyvulius, o kiek paaugęs ėmė dirbti ir labai padėdavo savo nepasiturintiems tėvams. Mokėsi Kuršo regione,o dar vėliau – Krėslavos kunigų seminarijoje. Baigęs mokslus, persikėlė į Varnius, kur po kurio laiko buvo įšventintas į kunigus. Antanas Strazas, manoma, kad kunigavo Kupiškyje, Subačiuje, Jurgiškyje, Diliuose, Pelyšose ir kt. 1820 m. Strazas persikėlė į Kamajus. Daugiausiai Antanas Strazas pragyvendavo iš visiškai atsitiktinių dvasininko patarnavimų bei išsinuomuotos žemės. 1828 m. Strazdas buvo suspenduotas dėl netinkamo elgesio savo luomui. Buvo uždarytas į Pažaislio vienuolyną. 1829 m. Strazdas grįžo į Kamajus, o apie 1832 m. trumpai gyveno Skapiškyje. Antanas Strazas mirė 1833 m. dėl ligos ir buvo palaidotas Kamajuose.

Kūryba ir jos bruožai

Antanas Strazdas savo kūryba daugiausiai garsėjo Didžiojoje Lietuvoje bei Rytų Aukštaitijoje. Svarbu paminėti ir tai, kad Antanas Strazdas lietuviškąją poeziją tarsi išvedė iš siauros bažnytinės literatūros sferos bei išplėtė ją, įtalpino į platesnį pasaulinį kontekstą. Antanas Strazdas dar vadinamas lietuvių literatūros novatoriumi, nes stebėtinai lengvai ir nesudėtingai eiliavo tekstus, juos visiškai spontaniškai sudėdavo į vieną dainą. Taip pat svarbu ir tai, kad Strazdo kūryboje krikščioniškasis religinis pasaulėvaizdis yra glaudžiai susijęs su gamtine liaudies pasaulėjauta, kurios gausu Strazdo kūriniuose. Strazdas savo kūriniuose perteikė epochos idėjas. Pabrėžė žmogaus prigimtines laisves ir kt.

Kūrinių aprašymai

„Strazdas“

Tai Antano Strazdo dialogu parašytas kūrinys, iš 1814 m. be cenzūros išleistos nedidelės apimties knygos, pavadinimu „Giesmės svietiškos ir šventos“. Tai klasicizmo laikotarpio bruožų turintis eilėraštis, kadangi jis priklauso idilės žanrui. Pats jis, matoma, kad yra parašytas senąja lietuvių kalba, kuri yra kiek sulenkėjusi ir šiandien gyvenančiam žmogui kartais yra gana sunkiai suvokiama dėl viso tos kalbos koncepto ir savitumo. Kalbant apie eilėraščio turinį, kaip kad ir matoma iš pavadinimo, šis eilėraštis yra apie paukštį strazdą. Tai vienas pagrindinių kūrinio objektų, tačiau, akivaizdu, kad šioje idilėje ir labai daug gamtos vaizdavimo. Tokios detalės ir jų naudojimas eilėraštyje turi nemažą prasmę, kadangi eilėraštyje pirmiausia matoma, kad poetas labai išaukština darbą, todėl gražiu žodžiu stengiasi paveikti žmogų, kad šis kuo aktyviau ir kuo nuoširdžiau dirbtų. Anot Strazdo kūrinio darbas yra akivaizdus žmogaus gerovės bei moralinio pasitenkinimo šaltinis. Taip pat Antanas Strazdas šioje idilėje nesiima moralizavimo. Jis vaizduoja ypač šviesius ir džiaugsmingus gamtos gyvenimo reiškinius, kuriais poetas Strazdas idilėje tuo pačiu save sulygina su tuo giedančiu paukščiu ir taip nusako savo paties kūrybos prasmę ir esmę. Šia idile Antanas Strazdas stengiasi skaidrinti liaudies nuotaikas ir pagyvinti jos suvokimą apie natūralius gyvenimo dalykus.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Kalbėjimas apie Antano Strazdo asmenybę. – 10 klasės (PUPP)

Šis kalbėjimas jau rašomas, todėl rezervuokite šį kalbėjimą jau dabar kol to nepadarė Jūsų klasės draugas ar draugė. Pirmieji užsisakę, gali pateikti savo pasiūlymus dėl autorių. Taip pat, norime visus pradžiuginti, nes nuo šių metų, visi mūsų parašyti kalbėjimai bus patikrinami redaktoriaus. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia: KOKYBĖS GARANTAS (spausti…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?