Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Antanas Strazdas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių dvasininkas bei poetas Antanas Strazdas gimė 1760 m. dabartiniame Margėnų kaime, Rokiškio rajone. Konkrečių faktų apie Antano Strazdo gyvenimą nėra labai daug, tad dėl šio aspekto Strazdas dažnai laikomas pusiau legendiniu, ypač paslaptingu asmeniu. Daugiausia žinoma tai, kad Antanas Strazas gimė baudžiauninkų šeimoje. Vaikystėje Antanas Strazdas ganė gyvulius, o kiek paaugęs ėmė dirbti ir labai padėdavo savo nepasiturintiems tėvams. Mokėsi Kuršo regione,o dar vėliau – Krėslavos kunigų seminarijoje. Baigęs mokslus, persikėlė į Varnius, kur po kurio laiko buvo įšventintas į kunigus. Antanas Strazas, manoma, kad kunigavo Kupiškyje, Subačiuje, Jurgiškyje, Diliuose, Pelyšose ir kt. 1820 m. Strazas persikėlė į Kamajus. Daugiausiai Antanas Strazas pragyvendavo iš visiškai atsitiktinių dvasininko patarnavimų bei išsinuomuotos žemės. 1828 m. Strazdas buvo suspenduotas dėl netinkamo elgesio savo luomui. Buvo uždarytas į Pažaislio vienuolyną. 1829 m. Strazdas grįžo į Kamajus, o apie 1832 m. trumpai gyveno Skapiškyje. Antanas Strazas mirė 1833 m. dėl ligos ir buvo palaidotas Kamajuose.

Kūryba ir jos bruožai

Antanas Strazdas savo kūryba daugiausiai garsėjo Didžiojoje Lietuvoje bei Rytų Aukštaitijoje. Svarbu paminėti ir tai, kad Antanas Strazdas lietuviškąją poeziją tarsi išvedė iš siauros bažnytinės literatūros sferos bei išplėtė ją, įtalpino į platesnį pasaulinį kontekstą. Antanas Strazdas dar vadinamas lietuvių literatūros novatoriumi, nes stebėtinai lengvai ir nesudėtingai eiliavo tekstus, juos visiškai spontaniškai sudėdavo į vieną dainą. Taip pat svarbu ir tai, kad Strazdo kūryboje krikščioniškasis religinis pasaulėvaizdis yra glaudžiai susijęs su gamtine liaudies pasaulėjauta, kurios gausu Strazdo kūriniuose. Strazdas savo kūriniuose perteikė epochos idėjas. Pabrėžė žmogaus prigimtines laisves ir kt.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?