Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Antanas Vienažindys (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių poetas, kunigas ir pirmasis lyrikas Lietuvoje Antanas Vienažindys gimė 1841 m. rudenį, Anapolio kaime, Rokiškio rajone. Iš savojo kaimo Vienažindys išvyko gana anksti, kadangi trokšdamas žinių ir išsilavinimo, padedamas patėvio Justino Stausko, išvyko mokytis, o dar vėliau – kunigauti į įvairias parapijas. Nepaisant visko, Vienažindys dažnai grįždavo namo tėviškės ilgesio veikiamas. 1861 m. Antanas Vienažindys gavo penkių klasių baigimo pažymėjimą. 1864 m. Antanas Vienažindys baigė Varnių kunigų seminariją, o po metų buvo įšventintas į kunigus. Vikaru buvo ir Panevėžyje, ir Šiaulėnuose, ir Krinčine, ir Vainute, ir Breslaujoje. Nuo 1876 m. iki pat mirties Vienažindys buvo klebonu Laižuvoje. Kunigaudamas Antanas Vienažindys ir bendraudamas su žmonėmis, užsitarnavo žmonių pasitikėjimą bei simpatijas. Jis kovojo už parapijos žmones, juos užjausdavo, nuolat jiems padėdavo. Antanas Vienažindys mirė 1892 m. Laižuvos miestelyje, kur ir klebonavo visą laiką.

Kūryba ir jos bruožai

Antanas Vienažindys yra apibūdinamas kaip vienas pirmųjų lietuvių lyrikų bei meilės temos lietuvių poezijoje pradininkas. Ankstyvieji Vienažindžio eilėraščiai yra mažoriški, jiems būdingas apdainuotas jaunos meilės jausmas, patosas bei šviesios jauno žmogaus viltys. Vėlesniuose kūriniuose atsiskleidė ir elegiškumas, rezignacija ir netgi sielvartas dėl tuometinių įvykių 1863 m. sukilimo metu. Jis išgyveno dėl sunkios liaudies dalios, mylimų žmonių ištrėmimo, nepagarbos vyravusioms vertybėms. Vienažindžio kūryba yra labai artima romantizmo bruožams. Įtaką jo kūrybai darė to meto rusų bei lenkų romansai ir netgi lietuvių liaudies dainos, iš kurių jis savo kūrybai skolinosi įvairius motyvus, stilistines priemones, kurios padėjo išpildyti Antano Vienažindžio kūrinius visapusiškai.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?