Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ar aukotis dėl artimo žmogaus prasminga? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

✅ Ar aukotis dėl artimo žmogaus prasminga? Ar verta aukotis del kitu? Ar aukotis del artimo zmogaus prasminga rašinys. Rašinys ar aukotis dėl artimo žmogaus prasminga?

Trumpas aprašymas:

Filosofijoje pasiaukojimas traktuojamas kaip ypač prasmingas žygdarbis. Tačiau akivaizdu, kad auka dėl nepažįstamojo ir auka dėl artimo žmogaus gana nemažai skiriasi. Tad remiantis Sofoklio tragedija „Antigonė“ šioje kalboje argumentuotai analizuojama, ar tikrai pasiaukojimas yra geras žmogaus bruožas bei kokios apskritai šis pasiaukojimas turi reikšmės paprasto žmogaus gyvenime.

Ilgas aprašymas:

Aukojimasis – tai reikšmingas gyvenimo procesas, kuris neretai yra siejamas su altruizmu arba gana garbingu poelgiu. Aukotis – tai reiškia atiduoti save. Todėl sykiu, galima sakyti, aukojimosi samprata susijusi su gerumo atspindžiais. Žinoma, aukotis galima dėl bet ko, kas žmogui tik atrodo svarbu bei reikšminga. Ypač auka populiari dėl artimų žmonių, kuriems yra jaučiami ypač stiprūs ir šilti jausmai. Bet neretai sakoma ir tai, kad aukojimasis yra pervertintas, o žmogus dažniausiai turėtų žiūrėti pats savęs. Aukojimasis yra bereikalingas savo gyvenimo švaistymas. Dažniausiai tokie žmonės nesutiktų pasiryžti aukai nei dėl vieno žmogaus. Todėl dėl tokių opozicijų neretai kiekvienam iškyla klausimas, kai ateina aukos metas – ar aukotis bent jau dėl artimo žmogaus yra prasminga ar ne? Juk auka gali būti bereikšmė, nieko nepakeisti. Tad šiame kalbėjime giliau žvelgiama į aukos procesą bei remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais, argumentuotai atsakoma į klausimą – ar vis tik pasiaukoti dėl artimo žmogaus yra prasmingas pasirinkimas.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?