Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ar žmogus aplinkybių vergas? Savo nuomonę pagrįskite literatūriniais pavyzdžiais. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogus yra aplinkybių vergas. Pagrįskite arba paneikite šį teiginį remdamiesi lietuvių literatūros kūriniais.

Trumpas aprašymas:

Žmogus dažnai turi savo pasirinkimą, tačiau kartais jis dėl vienų ar kitų priežasčių savo pasirinkimo laisvę praranda. Tada žmogus tampa aplinkybių vergu. Apie tai ir yra šnekama šioje kalboje. Siekiama atsakyti į klausimą, ar visgi žmogus yra aplinkybių vergas. Atsakant į šį klausimą pasitelkiami žymiausi lietuvių literatūros rašytojai, jų kūriniai bei kūrinių pagrindiniai herojai, įkūnijantys aplinkybių vergus. Būtent tai leidžia daryti detalizuotą ir argumentuotą išvadą, kuri padėtų atsakyti į klausimą ir suprasti ar visgi tai yra tiesa.

Ilgas aprašymas:

Tikima, kad kiekvienas žmogus gimsta su savo pasirinkimo laisve bei individualiu požiūriu į gyvenimą, kurį pats valdo taip, kaip tik nori ir taip, kaip tik jam parankiausia. Būtent dėl tokių priežasčių į žmogų dažniausiai žiūrima, kaip į individualybę. Tačiau nepaisant to, žmonės, ypač pastaraisiais amžiais, susidūrė su tokiomis situacijomis, kurios visiškai nepriklausė nuo paties žmogaus. Susidūrus su tokiomis situacijomis, aplinkybės keičiasi ir aplinkybių įtaka žmogų priverčia keisti savo įsitikinimus bei plaukti pasroviui pagal numatytas taisykles. Nors neretai tenka ir pasipriešinti tam, kas varžo žmogaus individualumą. Tad vienais atvejais, žmogus gali tapti aplinkybių vergu, bet taip pat turi pasirinkimą ir su ta vergija aplinkybėms, kovoti. Tad ar žmogus iš tiesų dažniausiai yra aplinkybių vergas, aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūriniais pavyzdžiais. Šie literatūriniai pavyzdžiai atskleidžia individualius žmonių išgyvenimus nepalankiomis sąlygomis bei aplinkybėmis, kas ir leidžia įsigilinus geriau suprasti, ar žmogų galima vadinti aplinkybių vergu, vergaujančiu tam, kas suvaržo jo įsitikinimus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?