Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Biblija kaip literatūros ir kultūros tekstas: jos svarba Europos tapatybei. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Biblijos svarba Europai. Biblijos svarba Europos tapatybei. Biblija kaip literatūros ir kultūros tekstas: jos svarba.

Trumpas aprašymas:

Neabejotinai Šventojo Rašto reikšmė pasaulyje yra itin didelė. Šventasis Raštas yra viena reikšmingiausių visų laikų knygų, nesvarbu, kiek šiais laikais yra jos šalininkų ir kritikų. Šio įvairių raštų rinkinio, sudarančio tikėjimo ir svarbiausių žmogaus gyvenimo vertybių puoselėjimo pagrindą, atspindžių galima rasti ir literatūroje, ir kultūrinių mus supančių reiškinių visumoje. Tad šiuo atveju būtų galima išskirti Europą ir jos tapatybę, kuriai Šventasis Raštas, kaip literatūros ir kultūros tekstas turėjo daug neįkainojamos reikšmės. Būtent apie šias reikšmes aiškinamasi kalboje. Argumentuotai pabrėžiama kokios įtakos Šventasis Raštas turėjo Europos tapatybei ir jos pagrindiniams bruožams.

Ilgas aprašymas:

Biblija – tai Šventasis Raštas, kuris reprezentuoja krikščionybės tikėjimą. Tai yra Dievo Žodis. Daugelis Bibliją laiko tiesiog religiniu veikalu, kuris, iš esmės, rodosi, labiausiai pritinka tik liturginėms apeigoms. Todėl Biblijos reikšmė daugelio žmonių gyvenime nėra matoma itin ryški ar reikšminga kitokiose plotmėse. Vis tik, kad ir kaip bebūtų, Biblijos nereikėtų nuvertinti, nes Bibliją galima interpretuoti ir kaip itin svarbų literatūros bei kultūros tekstą. Tokia interpretacija galima remtis todėl, kad Biblijoje, vis dėlto, yra pateikiama ir daug išsamių detalių, padėjusių žmonėms susivokti savyje, atrasti tam tikras vertybes, kurių laikantis galima pasiekti kur kas daugiau nei iš tikimasi. Tad Biblija kaip literatūrinis tekstas padėjo ir kultūriniu atžvilgiu. Tai matoma per Europos tapatybės paieškas ir užtvirtinimą. Europai Biblija buvo ypatingai svarbi. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis Biblija, kaip unikalios reikšmės veikalu, aptariama, kokiais principais Biblija reiškiasi kaip literatūros ir kultūros tekstas, kuris turėjo daug reikšmės Europos tapatybei, sykiu papasakojant, kokia buvo tiksli Biblijos svarba Europai.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?