Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Biblija – literatūros ir kultūros tekstas.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite :
 • Mokymai „Kaip parašyti kalbą?“;
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Kitą mokymosi medžiagą*.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Biblija kaip literatūros ir kultūros kontekstas: pasakojimas apie kūrimą. Trumpas aprašymas: Biblija glaudžiai susijusi su religiniais klausimais, kurie yra aprašomi ir kūriniuose. Biblijos svarba taip pat ryškiai matoma ir įvairiuose kultūros reiškiniuose, kuriuose žmogus tobulėja dvasiškai bei morališkai. Dievas ir Biblija – neatskiramas rodiklis, kadangi Dievas laiko visą pasaulį savo rankose, visi žmonių likimai priklauso nuo Dievo valios, visos negandos ir vargai bei didžiausi džiaugsmai patiriami ne vien žmonių pastangomis. Taigi, Biblija yra tikras lobis, kuris suteikia reikšmės ir kūriniams, ir kultūrai. Ilgas aprašymas: Biblija – tai tam tikras krikščioniškuoju tikėjimu paremtas veikalas, kuriame gausu krikščioniškosios etikos aspektų bei tikėjimo pagrindų. Pamaldose naudojamas veikalas dažniausiai suvokiamas, kaip tik tikėjimo atžvilgiu reikšmės turintis veikalas. Tad daugeliui tai tiesiog religinis veikalas. Tačiau žvelgiant į Biblijos pateiktį kiek plačiau, analizuojant Biblijos turinį bei vaidmenį visuomeniniame gyvenime, vis tik, Biblijos veikalą galima traktuoti ir kaip ypač reikšmingą literatūros bei kultūros tekstą. Toks teiginys leidžia suprasti, kad Biblijai neturėtų priklausyti paviršutiniškos sąsajos su tikėjimu. Biblija gali turėti reikšmės ir kultūros atžvilgiu, kaip autentiškas senųjų laikų tekstas. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje į Bibliją arba kitaip tariant – Šventąjį Raštą – žvelgiama iš kiek platesnės perspektyvos bei argumentuotai, remiantis Biblijos turiniu, pasakojama, kokie Biblijos veikalo aspektai atskleidžia ir gali leisti pagrįsti mintį, kad Biblija – tai ne vien senas veikalas, teigiantis religinius motyvus, tačiau ir aktualus literatūrinis bei kultūrinis tekstas, turėjęs reikšmės ne vien tikėjimo tiesoms atrasti bei propaguoti.

  Klasė: 10 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!