Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Biblija – literatūros ir kultūros tekstas. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Biblija kaip literatūros ir kultūros kontekstas: pasakojimas apie kūrimą.

Trumpas aprašymas:

Biblija glaudžiai susijusi su religiniais klausimais, kurie yra aprašomi ir kūriniuose. Biblijos svarba taip pat ryškiai matoma ir įvairiuose kultūros reiškiniuose, kuriuose žmogus tobulėja dvasiškai bei morališkai. Dievas ir Biblija – neatskiramas rodiklis, kadangi Dievas laiko visą pasaulį savo rankose, visi žmonių likimai priklauso nuo Dievo valios, visos negandos ir vargai bei didžiausi džiaugsmai patiriami ne vien žmonių pastangomis. Taigi, Biblija yra tikras lobis, kuris suteikia reikšmės ir kūriniams, ir kultūrai.

Ilgas aprašymas:

Biblija – tai tam tikras krikščioniškuoju tikėjimu paremtas veikalas, kuriame gausu krikščioniškosios etikos aspektų bei tikėjimo pagrindų. Pamaldose naudojamas veikalas dažniausiai suvokiamas, kaip tik tikėjimo atžvilgiu reikšmės turintis veikalas. Tad daugeliui tai tiesiog religinis veikalas. Tačiau žvelgiant į Biblijos pateiktį kiek plačiau, analizuojant Biblijos turinį bei vaidmenį visuomeniniame gyvenime, vis tik, Biblijos veikalą galima traktuoti ir kaip ypač reikšmingą literatūros bei kultūros tekstą. Toks teiginys leidžia suprasti, kad Biblijai neturėtų priklausyti paviršutiniškos sąsajos su tikėjimu. Biblija gali turėti reikšmės ir kultūros atžvilgiu, kaip autentiškas senųjų laikų tekstas. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje į Bibliją arba kitaip tariant – Šventąjį Raštą – žvelgiama iš kiek platesnės perspektyvos bei argumentuotai, remiantis Biblijos turiniu, pasakojama, kokie Biblijos veikalo aspektai atskleidžia ir gali leisti pagrįsti mintį, kad Biblija – tai ne vien senas veikalas, teigiantis religinius motyvus, tačiau ir aktualus literatūrinis bei kultūrinis tekstas, turėjęs reikšmės ne vien tikėjimo tiesoms atrasti bei propaguoti.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?