Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui 🙂

Česlovas Milošas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Česlovas Milošas – kone visą amžių pragyvenęs lenkų rašytojas, poetas bei literatūros mokslininkas. Jis gimė 1911 m. Šeteniuose, Kėdainių rajone. Mokslus 1920 m. Milošas pradėjo eiti Vilniuje, Žygimanto Augusto gimnazijoje. Vėliau Milošas pradėjo mokytis Vilniaus Stepono Batoro universitete, dabar vadinamame Vilniaus universitetu, kur 1934 m. baigė Teisės ir socialinių mokslų fakultetą bei įgavo teisės magistro laipsnį. Beveik iškart po mokslų – apie 1937 m. Česlovas Milošas persikėlė gyventi į Varšuvą, kur praleido ir Antrąjį pasaulinį karą. Būtent 1945 m. prasidėjo Milošo kaip diplomato veikla, kurią pradėjo Niujorke, o vėliau, 1947 m. Milošas buvo paskirtas Lenkijos kultūros atašė Vašingtone. Svarbi data Milošo biografijoje yra 1951 m., kada jis nutraukė visus ryšius su sovietų okupuotos Lenkijos liaudies respublikos vyriausybe ir ėmė rūpintis dėl politinio prieglobsčio Prancūzijoje. 1961 m. Česlovas Milošas tapo Berklio ir Kalifornijos universitetų slavų kalbos ir literatūros katedros profesoriumi, o 1970 m. Milošas įgavo JAV pilietybę. Milošas mirė 2004 m. Lenkijoje, Varšuvoje.

Kūryba ir jos bruožai

Česlovo Milošo kūryba dienos šviesą išvydo dar tada, kai Milošas studijavo universitete, o pirmąjį poezijos rinkinį, pavadinimu „Poema apie sustingusį laiką“ 1933 m. išleido gavęs stipendiją. Tokių rinkinių jis išleidęs yra kelioka. Taip pat jis yra parašęs ir traktatų, kurie buvo vertinami ypač palankiai. Nepaisant šių faktų, Česlovo Milošo kūryboje regimas ir netgi jaučiamas poetinis nerimas. Savo kūriniuose Milošas dažniausiai gilinosi į tam tikras būties ir apskritai moralines prieštaras bei problemas. Milošui svarbus intelektas ir erudicija, todėl šių aspektų analizei jis skiria ypač daug laiko. Milošo eilėraščiai saviti, kiek sudėtingi, tačiau įmanomi suprasti. Jie persismelkę proziškumo, analizės ir apmąstymo niuansų, dėl ko iš esmės taip pat Milošo eilėraščius galima vadinti ir žaviais. Milošas pagal savo kūrybą ir jos niuansus taip pat yra vertinamas kaip tam tikras antiformalistas bei moralistas, kuriam ypač svarbios pagrindinės žmogaus gyvenimo tiesos, tradicijos, žodis ir jo likimas. Kitaip tariant, Česlovas Milošas daug niuansų į vieną sujungiantis rašytojas, stengiantis išlaikyti klasiškumą. Kalbant apie erudiciją ir kt. aspektus, Milošui svarbus turinio gilumas. Be jo Milošo kūryba, ko gero, netektų prasmės, kuri per įtaigius žodžius tarsi žadina žmogiškumą, kuris yra glaudžiai susijęs su užuojauta, gailumu, gailesčiu ir visais kitais ypač susijusiais veiksniais, perskaičius Milošo kūrybą, galinčiais paveikti žmogų mąstyti ir suprasti tam tikrus gyvenimo reiškinius, apie kuriuos galbūt jis dar niekad nėra ir nebuvo pagalvojęs arba galvojo, bet nepakankamai.

Konspektas

Atsisiųsk konspektą ir skaidres: Česlovas Milošas
  • Svarbiausi rašytojo biografijos faktai
  • Pagrindiniai kūrybos bruožai
  • Kūryboje vyraujančios temos
  • Žymiausių kūrinių santraukos ir veikėjų aprašymai
  • Galimi kalbėjimo/rašinio argumentai
  • Populiariausios autoriaus citatos
  • Rašytojo svarbiausių gyvenimo faktų chronologija
Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Tauta istorijoje ir literatūroje. Pasirinkite 3 autorius ir aptarkite tautos likimą istoriniu ir literatūriniu aspektais.

Tauta – tai istoriškai susidariusi žmonių bendruomenė, turinti bendrą kilmę, žemę, kalbą, istoriją, kultūrą. Ši žmonių grupė yra viena svarbiausių pasaulyje, kadangi ji apima didžiąją dalį žmonių. Apskritai šis terminas visais laikais figūravo beveik visose srityse – taip pat ir lietuvių literatūroje. Negana to, tauta susijusi ir su svarbia istorija.…


Kiekvieno žmogaus gyvybė yra šventa. Kaip sąžinė gali leisti ją atimti? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Žmogaus gyvybė – labai svarbi, tačiau labai trapi. Kartais gyvybė atimama ir kartais ją pasirenkama atimti, o kartais visa tai vyksta netyčia. Tad šioje kalboje orientuojamasi į gyvybės atėmimą ir tai, kokia sąžinės padėtis šioje situacijoje. Taip pat, norime visus pradžiuginti, nes nuo šių metų, visi mūsų parašyti kalbėjimai bus…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?