Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui 🙂

Dalia Grinkevičiūtė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Dalia Grinkevičiūtė gimė 1927 m., Kauno mieste. Pirmiausia Grinkevičiūtė mokslus ėjo Kauno „Aušros“ mergaičių gimnazijoje. Baigus mokslus, vėliau, apie 1941 m. Dalia Grinkevičiūtė susidūrė su negailestinga lemtimi – kartu su šeima buvo ištremta į Altajaus kraštą. Po metų atsidūrė Trofimovske. 1949 m. Grinkevičiūtė iš tremties pabėgo atgal į Lietuvą, tačiau už tokį mėginimą 1950 m. ji atsidūrė kalėjime ir 1953 m. buvo vėl ištremta, tik šį kartą į Jakutską. 1954 m. Grinkevičiūtė Omsko universitete pradėjo mokintis medicinos. 1956 m. iš tremties Grinkevičiūtė buvo paleista ir po metų grįžo į Lietuvą, kur 1960 m. baigė medicinos studijas Kauno medicinos institute, todėl tik baigusi studijas pradėjo darbą Laukuvos ligoninėje. Tačiau rašytojos gyvenimas vis vien nebuvo labai ramus, kadangi visą laiką buvo persekiojama sovietinio saugumo, dėl kurio 1974 m. Grinkevičiūtė buvo atleista iš darbo ir išmesta iš tarnybinio buto. Vėliau Grinkevičiūtė ėmė rašyti, todėl pirmasis jos kūrinys buvo jos pačios atsiminimai apie tremtinių gyvenimą Užpoliarėje. Šie atsiminimai vadinosi „Lietuviai tremtiniai Jakutijoje“ ir jie knygos pavidalu, rusų kalba, Maskvoje, pirmąkart pasirodė 1979 m.. Apie 1988 m. šie atsiminimai pasirodė ir Lietuvoje, pavadinimu „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Taip pat Grinkevičiūtė po 1979 m. ėmė rašyti ir apie gyvenimą okupuotoje Lietuvoje. Kūrinį ji pavadino „Gimtojoj žemėj“, tačiau šis kūrinys pasirodė tik po rašytojos mirties, apie 1996-1997 m.

Kūryba ir jos bruožai

Grinkevičiūtės kūrybos bruožai, ko gero, labai akivaizdūs. Ji nėra išleidusi daug knygų ir pagrindinė Grinkevičiūtės kūrinių tematika yra atsiminimai iš tremties laikų arba gyvenimas okupuotoje Lietuvoje. Kitaip tariant, Grinkevičiūtės tekstai – tai tremties tekstai. Tačiau pasak kritikų, Grinkevičiūtė, kaip dažniausiai būdinga rašant atsiminimus iš tremties, visgi, sugeba išvengti skriaudų akcentavimo ir panaikina vadinamąjį aukos sindromą. Nepaisant šio fakto, pagrindinį dėmesį Grinkevičiūtės kūryboje atkreipia dokumentiškumas, kokybiškumas, jautrūs dialogai ir monologai, pildomi per visiems žiaurų, tačiau savotiškai artimą istorinį siužetą, kadaise palietusį visą Lietuvą. Taip pat Grinkevičiūtės tekstams būdingas vaizdingumas bei jausmingumas. Pastarasis labai prasmingas ir leidžiantis į tremtį pažvelgti visa tai išgyvenusio žmogaus akimis.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Žmogus prievartos pasaulyje. Kalbėjimas apie žmogų prievartos pasaulyje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

Prievartos pasaulis – išties žiaurus. Kiekvienas žmogus tokiame pasaulyje kenčia ir savotiškai išgyvena negandas, kurios iš pamatų keičia žmogaus gyvenimą. Todėl šioje kalboje ir kalbama apie prievartos pasaulį bei žmogų, gyvenantį jame. Remiantis svarbiausiais kūriniais, galinčiais šią temą įprasminti, aktualizuojama, kaip žmogus gyvena šiame pasaulyje, kaip jam sekasi jame gyventi…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?