Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Donaldas Kajokas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Poetas bei eseistas Donaldas Kajokas gimė 1953 m. birželio mėn., Prienuose. 1975 m. Donaldas Kajokas baigė Lietuvos kūno kultūros institutą. Jį baigęs jis dirbo gimnastikos treneriu. Vėliau, 1989 m. Kajokas įsidarbino savaitraštyje pavadinimu „Nemunas“ redaktoriumi. Šioje redakcijoje Donaldas Kajokas dirba ligšiol. Taip pat jis yra Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno miesto skyriaus tarybos narys. Kaip rašytojas Donaldas Kajokas debiutavo dar 1980 m., išleidęs eilėraščių rinkinį pavadinimu „Žeme kaip viršūnėmis“. Nuo 1991 m. iki 2015 m. Donaldas Kajokas yra daugkartinis premijų laimėtojas bei laureatas, kurio kūryba buvo išversta į daugelį pasaulio kalbų, tarp jų ir į gruzinų, slovėnų, suomių, vengrų ir kt. Šiuo metu Donaldas Kajokas gyvena ir dirba Kaune.

Kūryba ir jos bruožai

Donaldo Kajoko poezijos kalba išskiriama kaip ypač konkreti, daiktiška, o kartais netgi ir visai ironiška. Vėliau Kajoko išleistuose poezijos rinkiniuose matoma, kad poetas plėtoja tiek vakarietiškos, tiek rytietiškos poezijos tradicijas, pasitelkiant svarbiausius jų motyvus. Kajoko eilėraščiai dažniausiai būna gana trumpi. Kritikai neretai juos įvardina ir meditaciniais, kadangi juose matoma itin daug pasaulio harmonijos, haiku kūrybos motyvų, sustiprinančių Kajoko eilėraščių lengvumą, paprastumą, tuo pačiu ir įtaigumą. Esė kūriniuose plėtojami kiek kitokie, tačiau panašūs aspektai, regimi pasaulio vienovės ar akimirkos grožio bei trapumo motyvai. Remiamasi ir filosofinėmis idėjomis, kurios padeda labiau įsigilinti į žmogaus vidų, jo slapčiausius jausmus bei pojūčius, kuriuos stengiamasi perteikti kuo detaliau ir įtikinamiau.

Kūrinių aprašymai

„Apie palaidūną ir paklydėlį“

Tai Donaldo Kajoko parašyta esė. Ši esė plėtojama per religinę prizmę, nes jau net ir pačiame esė pavadinime matomi Biblijos motyvai žodžiuose „palaidūną“ ir „paklydėlį“. Nepaisant visko, ši esė Donaldą Kajoką išskiria iš daugelio rašytojų. Taip yra todėl, kad Kajokas daugiausiai stengiasi remtis kinų filosofija ir religija, todėl net ir esė „Apie palaidūną ir paklydėlį“ pateikia skaitytojui kiniškąjį sūnaus paklydėlio vaizdą. Tad kūrinyje pasak paties Donaldo Kajoko, tėvas pamato savo elgetaujantį sūnų ir liepia tarnams atvesti jį į rūmus. Tada tėvas veda sūnų tarsi kokiomis pakopėlėmis, kol paskiria jaunuolį savo dešiniąja ranka, ir tik tada prisipažįsta esąs jo tėvas. Apskritai pats kūrinys į viską leidžia pažvelgti iš filosofiškosios pusės, jau nuo pat pačios esė pradžios, kurioje Kajokas pirmiausia skaitytoją supažindina su krikščioniškąja sūnaus paklydėlio versija iš Evangelijos. Tik vėliau per filosofinius apmąstymus imama plėtoti kiniškojo sūnaus paklydėlio versija ir siekis ją savotiškai interpretuoti ir perteikti skaitytojui per kiek kitokią, galbūt daug kam neįprastą prizmę. Į tai atsižvelgiant svarbu pabrėžti ir tai, jog Kajoko esė bandoma suderinti Vakarų ir Rytų kultūras. Būtent šios esė pagalba Kajokas bando parodyti, kad jam yra artimos abi kultūros, todėl prabyla apie tai ypač įtaigia menine kalba, tuo pačiu stengdamasis tokiu būdu ir parodyti savo maištą prieš atitinkamus vyraujančius ir jam nepriimtinus kultūrinius kanonus. Jis tarsi sustiprina įvaizdį, kad jie abu jam artimi, tačiau nei vienam iš jų Kajokas asmeniškai nepaklūsta ir tokia esė stengiasi tokį mąstymą perteikti ir kitiems.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?