Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Donaldas Kajokas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Poetas bei eseistas Donaldas Kajokas gimė 1953 m. birželio mėn., Prienuose. 1975 m. Donaldas Kajokas baigė Lietuvos kūno kultūros institutą. Jį baigęs jis dirbo gimnastikos treneriu. Vėliau, 1989 m. Kajokas įsidarbino savaitraštyje pavadinimu „Nemunas“ redaktoriumi. Šioje redakcijoje Donaldas Kajokas dirba ligšiol. Taip pat jis yra Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno miesto skyriaus tarybos narys. Kaip rašytojas Donaldas Kajokas debiutavo dar 1980 m., išleidęs eilėraščių rinkinį pavadinimu „Žeme kaip viršūnėmis“. Nuo 1991 m. iki 2015 m. Donaldas Kajokas yra daugkartinis premijų laimėtojas bei laureatas, kurio kūryba buvo išversta į daugelį pasaulio kalbų, tarp jų ir į gruzinų, slovėnų, suomių, vengrų ir kt. Šiuo metu Donaldas Kajokas gyvena ir dirba Kaune.

Kūryba ir jos bruožai

Donaldo Kajoko poezijos kalba išskiriama kaip ypač konkreti, daiktiška, o kartais netgi ir visai ironiška. Vėliau Kajoko išleistuose poezijos rinkiniuose matoma, kad poetas plėtoja tiek vakarietiškos, tiek rytietiškos poezijos tradicijas, pasitelkiant svarbiausius jų motyvus. Kajoko eilėraščiai dažniausiai būna gana trumpi. Kritikai neretai juos įvardina ir meditaciniais, kadangi juose matoma itin daug pasaulio harmonijos, haiku kūrybos motyvų, sustiprinančių Kajoko eilėraščių lengvumą, paprastumą, tuo pačiu ir įtaigumą. Esė kūriniuose plėtojami kiek kitokie, tačiau panašūs aspektai, regimi pasaulio vienovės ar akimirkos grožio bei trapumo motyvai. Remiamasi ir filosofinėmis idėjomis, kurios padeda labiau įsigilinti į žmogaus vidų, jo slapčiausius jausmus bei pojūčius, kuriuos stengiamasi perteikti kuo detaliau ir įtikinamiau.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?