Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ezopo kalba sovietmečio literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Ezopo kalba sovietmečiu įgijo itin didelę prasmę. Ja remdamiesi rašė įvairūs lietuvių literatūros rašytojai. Būtent apie šios kalbos svarbą ir vartojimą yra kalbama šioje kalboje. Bandoma argumentuotai bei detaliai papasakoti svarbiausių sovietmečio rašytojų Ezopo kalbos motyvus, na, o jais remiantis padaryti detalizuotas išvadas, kaip Ezopo kalba buvo vartojama sovietmečiu. Taip pat aptariami keli kūriniai, paaiškinama juose vaizduojamų dalykų reikšmė, kuri tuo pačiu paaiškina ir tam tikrus istorinius faktus bei Ezopo kalbos svarbą.

Ilgas aprašymas:

Sovietmetis – tai tikriausiai sudėtingiausias laikotarpis visoje Lietuvos istorijoje. Sovietmečio įtaka buvo ypač didelė bei negatyvi. Sovietmečio metu buvo aktyviai naikinama lietuvybė ir jos šaknys. Sykiu iš lietuvių buvo bandoma pasiglemžti ir sąmoningumą. Tuo remiantis buvo bandoma palaužti Lietuvos gyventojus vergauti Sovietų Sąjungai. Tačiau sąmoningumo sovietmečiu neprarado lietuvių literatūros rašytojai bei visuomenės veikėjai. Pavyzdžiui, lietuvių literatūros rašytojai atrado būdą skatinti žmonių sąmoningumą kūriniuose savo lietuvybės idėjas bei meilę Lietuvai slepiant po Ezopo kalba – alegoriniais išsireiškimais bei užmaskuotomis mintimis. Ezopo kalbą naudoti buvo tolygu slaptai gintis nuo priešo, sąmoninant visuomenę. Tad sovietmečio literatūros kūriniuose labai dažnai galima pastebėti Ezopo kalbą. Jai būdingi tam tikri bruožai, sąsajos, simboliai ir ženklai. Apie visa tai, kas priklauso Ezopo kalbai bei kaip toji Ezopo kalba buvo plėtojama sovietmečio literatūroje, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje. Aptariama, kokiais motyvais buvo naudojama Ezopo kalba, kokiuose sovietmečio literatūros kūriniuose ši kalba buvo regima bei kokios naudos ši Ezopo kalba turėjo.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?