Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Ezopo kalba sovietmečio literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Ezopo kalba sovietmečiu įgijo itin didelę prasmę. Ja remdamiesi rašė įvairūs lietuvių literatūros rašytojai. Būtent apie šios kalbos svarbą ir vartojimą yra kalbama šioje kalboje. Bandoma argumentuotai bei detaliai papasakoti svarbiausių sovietmečio rašytojų Ezopo kalbos motyvus, na, o jais remiantis padaryti detalizuotas išvadas, kaip Ezopo kalba buvo vartojama sovietmečiu. Taip pat aptariami keli kūriniai, paaiškinama juose vaizduojamų dalykų reikšmė, kuri tuo pačiu paaiškina ir tam tikrus istorinius faktus bei Ezopo kalbos svarbą. Ilgas aprašymas: Sovietmetis – tai tikriausiai sudėtingiausias laikotarpis visoje Lietuvos istorijoje. Sovietmečio įtaka buvo ypač didelė bei negatyvi. Sovietmečio metu buvo aktyviai naikinama lietuvybė ir jos šaknys. Sykiu iš lietuvių buvo bandoma pasiglemžti ir sąmoningumą. Tuo remiantis buvo bandoma palaužti Lietuvos gyventojus vergauti Sovietų Sąjungai. Tačiau sąmoningumo sovietmečiu neprarado lietuvių literatūros rašytojai bei visuomenės veikėjai. Pavyzdžiui, lietuvių literatūros rašytojai atrado būdą skatinti žmonių sąmoningumą kūriniuose savo lietuvybės idėjas bei meilę Lietuvai slepiant po Ezopo kalba – alegoriniais išsireiškimais bei užmaskuotomis mintimis. Ezopo kalbą naudoti buvo tolygu slaptai gintis nuo priešo, sąmoninant visuomenę. Tad sovietmečio literatūros kūriniuose labai dažnai galima pastebėti Ezopo kalbą. Jai būdingi tam tikri bruožai, sąsajos, simboliai ir ženklai. Apie visa tai, kas priklauso Ezopo kalbai bei kaip toji Ezopo kalba buvo plėtojama sovietmečio literatūroje, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje. Aptariama, kokiais motyvais buvo naudojama Ezopo kalba, kokiuose sovietmečio literatūros kūriniuose ši kalba buvo regima bei kokios naudos ši Ezopo kalba turėjo.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!