Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Fransua Rablė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Fransua Rablė gimė 1494 metais, arti Šinono miesto. Šis juokdarys ir filosofas gimė pasiturinčioje ir apsišvietusioje šeimoje. Fransua Rablė jaunystės dienos prabėgo įvairiuose vienuolynuose, kurie davė pagrindą išmokti keletą kalbų: lotynų ir graikų, suteikė šansą studijuoti teisės bei antikos veikalus. Bėgant laikui gabus jaunuolis tęsė įgyti žinių ir praktikavosi medicinos srityje, Monpeljė universitete. Fransua Rablė mėgo daug keliauti, pamatyti kitų kultūrų žavesį, su jomis susipažinti bei patirti naujų įspūdžių. Rašytojas buvo labai smalsus ir turėjo daug susidomėjimo įvairiausiais dalykais, neatsiejant ir jo artimo ryšio su humanistais. Rašytojas, nuo vaikystės pripratęs prie dvasinių reikalų, vis labiau nuo jų tolo ir pasinėrė į kitas veiklas, kitus pažinimo elementus ir žinių spektrą.  Fransua Rablė buvo be galo darbšti ir savo tikslo ugningai siekianti asmenybė. Sunkumai ir to meto slapstymaisi, smerkimai rašytoją tik dar labiau sustiprino ir jo kartojama frazė: „Žmogaus protas stipresnis už kumščius“ pasiteisina kiekvieno šiuolaikinio žmogaus gyvenime.

Kūryba ir jos bruožai

Fransua Rablė kūriniuose daug aštraus juoko, ne tik materialūs, bet ir kūniški pradai, viskas susipina su mitais bei pasakomis, vyrauja alegorija, filosofiški ir gilūs pasakymai. Kūryboje vyrauja žaismas, tačiau jis turi sąsajų su rimtumu. Neapsieinama ir be daugiaprasmiškumo. Labai svarbų vaidmenį atlieka ir karnavalų tradicijomis pasižyminti prizmė. Fransua Rablė kūryboje apstu ir viduramžių epochos motyvų. Auklėjimas ir švietimas kūryboje gelbėja žmogaus asmenybę nuo smukimo. Išaukštinama proto ir moralės galia. Svarbu vaidmenį rašytojo kūrybos kelyje gavo ir žmogaus būties akcentavimas. Stipriai ginamas ir individo individualumas be išskirtinumas, savitumas, laisvos asmenybės rodiklis. Kultūra taip pat užėmė didelę reikšmę.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?