Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė gimusi 1861 metų kovo 18 dieną. Garsi rašytoja augo Panevėžio apksrityje, o tiksliau – Puziniškio dvare. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė buvo labai reikli moteris, daug savęs įdėjo į visuomenines sferas. Jonas Leonas Petkevičius ir Malvina Ona Chodakauskaitė – rašytojos tėvai, kurie augino mergaitę bajorų šeimos vertybėmis. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės tėvas buvo gydytojo specialybės asmenybė; be galo taurus, padedantis ir norintis išmokyti kitus, gabus ir siekiantis vis aukštesnių tikslų. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė prisidėjo prie laikraščio „Varpas“ naujienų. Ji taip pat dirbo daraktorės pareigose, buvo labai rūpestinga kitiems. Šios veiklios rašytojos gyvenime netrūko įvairios veiklos, kur savo iniciatyvą atidavė ekskursijai po Lietuvos apylinkes, kraštus. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė pasižymėjo redakcijos gabumais, save parodė ir Lietuvos moterų sąjungos steigėjos vaidmenyje. Rašytoja skatino jaunuomenę mokytis, stengtis dėl savo ateities ir turėti, kaip ji, daugybė vertingos veiklos. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės darbai nebuvo nepastebėti ir jai buvo skirtas pašto ženklas. Ši be galo stipri moteris buvo drąsi ir aktyvi dalyvė, siekdama lygių lyčių teisės visiems. Rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė daug akojosi dėl kitų, nes turėjo tyrą širdį, kuria dalinosi su kitais.

Kūryba ir jos bruožai

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė savo kūryboje drąsiai kritikavo žmonių ydas, siekė parodyti humanizmo svarbą, socialinės lygybės privalumą. Rodomi patys didžiausi ir sunkiausi išgyvenimai, sukrėtimai rašytojos kūryboje atskleidžia žmogaus ypatumus, padedančius ištverti bei išgyventi momentą. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūrybos svarbūs bruožai: mokėjimas ir galėjimas pasiaukoti dėl kitų laimės bei džiaugsmų, taip pat vieningumas, interesų bendrumas. Kūryboje vyrauja ribinės situacijos, kuriose individas turi pasirinkimo ir apsisprendimo laisvę. Rašytoja savo kūrybos turiniu moko ir drąsina gyventi dėl kitų žmonių, o ne tik dėl savęs paties. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūrybos kelyje vyrauja ir jos asmeninių išgyvenimų temos, biografinės ypatybės. Kūryboje sprendžiamos ir socialinės problemos. Esti daug epizodų, kur raginama susitaikyti su realybe.

Kūrinių aprašymai

„Karo meto dienoraštis“

Tai Gabrielės Petkevičaitės – Bitės asmeninis dienoraštis, rašytas nuo 1914 m. birželio mėn. iki 1919 m. liepos mėn., kai ši pati Pirmojo Pasaulinio karo metu gyveno savo gimtinėje, kuri randasi Puziniškyje, Panevėžyje. Dienoraštis, skirtingai nei daugelis kitų dienoraščių, buvo rašomas ne asmeninėms reikmėms, o būtent spaudai. Tačiau dėl popieriaus trūkumo ir kitų nepalankių situacijų, dienoraštį rašytoja pradėjo užrašinėti ne atskiruose lapuose, o abiejose pusėse, todėl didelė dalis rašytojos rašyto dienoraščio pasimetė arba tiesiog visai dingo. Tai lėmė ir tas faktas, kad rašytojos dienoraštis nuolat turėjo būti slepiamas nuo vokiečių ir kitų priešiškų jėgų. Pats dienoraštis sudaro tris dalis. Pirmosios dvi buvo išleistos tarpukario metu, o trečiosios išleisti nepavyko. Lietuvos mokslų akademijoje buvęs rankraštis tik sovietmečiu papildė pirmąsias dvi dienoraščio dalis ir buvo išleistas pilno dienoraščio pavidalu, kuris taip pat buvo ir pakoreguotas, t.y. buvo išimti 1919 m. rašytojos įrašai akcentavę Bitės neigiamą požiūrį į sovietų valdžios kūrimąsi ir augimą Puziniškyje ir jo apylinkėse. Pilnas ir autentiškai parašytas dienoraštis spaudoje atsirado tik 1989 m.. Kalbant apie dienoraščio konceptą, jis originalus ir gali būti vadinamas dalimi tų svarbių istorinių dokumentų, liudijančių Pirmojo Pasaulinio karo niuansus, su kuriais kartu perteikiamas ir pačios rašytojos Bitės požiūris bei asmenybė. Kiekvienas Bitės dienoraščio įrašas reprezentuoja jos kasdienybę ir matomus vaizdus, patirtas patirtis bei kitokius aspektus, kurie labai vaizdžiai nurodo to meto vaizdą, kurio beveik visi šiandien gyvenantys žmonės nematė ir net negalėjo suvokti, kas per baisumas yra Pirmasis Pasaulinis karas. Petkevičaitei – Bitei buvo labai svarbu kuo subtiliau ir kuo autentiškiau nupiešti Pirmojo Pasaulinio karo vaizdą, kad žmonės į jį įsijaustų taip, tarsi patys būtų buvę toje aplinkoje ir supratę visus tuo metu vykusius įvykius.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?