Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė gimusi 1861 metų kovo 18 dieną. Garsi rašytoja augo Panevėžio apksrityje, o tiksliau – Puziniškio dvare. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė buvo labai reikli moteris, daug savęs įdėjo į visuomenines sferas. Jonas Leonas Petkevičius ir Malvina Ona Chodakauskaitė – rašytojos tėvai, kurie augino mergaitę bajorų šeimos vertybėmis. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės tėvas buvo gydytojo specialybės asmenybė; be galo taurus, padedantis ir norintis išmokyti kitus, gabus ir siekiantis vis aukštesnių tikslų. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė prisidėjo prie laikraščio „Varpas“ naujienų. Ji taip pat dirbo daraktorės pareigose, buvo labai rūpestinga kitiems. Šios veiklios rašytojos gyvenime netrūko įvairios veiklos, kur savo iniciatyvą atidavė ekskursijai po Lietuvos apylinkes, kraštus. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė pasižymėjo redakcijos gabumais, save parodė ir Lietuvos moterų sąjungos steigėjos vaidmenyje. Rašytoja skatino jaunuomenę mokytis, stengtis dėl savo ateities ir turėti, kaip ji, daugybė vertingos veiklos. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės darbai nebuvo nepastebėti ir jai buvo skirtas pašto ženklas. Ši be galo stipri moteris buvo drąsi ir aktyvi dalyvė, siekdama lygių lyčių teisės visiems. Rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė daug akojosi dėl kitų, nes turėjo tyrą širdį, kuria dalinosi su kitais.

Kūryba ir jos bruožai

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė savo kūryboje drąsiai kritikavo žmonių ydas, siekė parodyti humanizmo svarbą, socialinės lygybės privalumą. Rodomi patys didžiausi ir sunkiausi išgyvenimai, sukrėtimai rašytojos kūryboje atskleidžia žmogaus ypatumus, padedančius ištverti bei išgyventi momentą. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūrybos svarbūs bruožai: mokėjimas ir galėjimas pasiaukoti dėl kitų laimės bei džiaugsmų, taip pat vieningumas, interesų bendrumas. Kūryboje vyrauja ribinės situacijos, kuriose individas turi pasirinkimo ir apsisprendimo laisvę. Rašytoja savo kūrybos turiniu moko ir drąsina gyventi dėl kitų žmonių, o ne tik dėl savęs paties. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūrybos kelyje vyrauja ir jos asmeninių išgyvenimų temos, biografinės ypatybės. Kūryboje sprendžiamos ir socialinės problemos. Esti daug epizodų, kur raginama susitaikyti su realybe.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?