Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Gėrio ir blogio kova XX a. literatūroje. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Gėrio ir tamsos pasaulių susidūrimas XX a. vidurio literatūros kūriniuose. Kodėl literatūros kūriniuose plėtojama gėrio ir blogio kova yra amžina?

Trumpas aprašymas:

Gėris ir blogis yra tikriausiai populiariausi kontrastingi aspektai gyvenime. Jie matomi jau nuo pat senų senovės ir reiškiasi iki pat šių dienų. Tačiau šioje kalboje aktualus XX a.. Taigi kalboje aptariamas realus XX a. gyvenimas ir jame matoma gėrio bei blogio kova ir XX a. literatūriniai kūriniai, kuriuose taip pat matoma svarbi gėrio ir blogio kova.

Ilgas aprašymas:

Kiekvieno laikotarpio literatūra yra savita. Taigi skirtingų laikotarpių literatūroje vyrauja tam tikros visuomenės tendencijos, įvykiai ir kiti svarbūs procesai. Pavyzdžiui, XVI a. literatūros kūriniuose randame daug istorinių, kalbinių aspektų, na, o šiuo atveju – XX a. literatūroje galime rasti nemažai egzistencializmą, emigraciją, kaimo gyvenimą reprezentuojančių temų. Būtent todėl XX a. literatūra yra įdomi bei dažniausiai nepaliekanti abejingų. XX a. literatūroje galima rasti palyginti visai neseniai vyravusį gyvenimą, su kuriuo susidūrė mūsų seneliai ar net tėvai. Juk būtent tada per išvardintus objektus, vyravo tam tikra gėrio ir blogio kova, apie kurią per XX a. liudijimą – XX a. literatūrą, galime sužinoti patys šiandien. Ši gėrio ir blogio kova bandė lietuvišką mentalitetą bei leido sukurti pačius žymiausius, klasikinius ir net šiandien, galima sakyti, aktualumo neprarandančius kūrinius. Tad kokiais motyvais XX a. literatūros kūriniuose buvo plėtojama gėrio ir blogio kova, kokiais atvejais gėris ir blogis kovojo, aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?