Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Gintaras Beresnevičius (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių prozininkas, publicistas bei eseistas Gintaras Beresnevičius gimė 1961 m. vasarą, Kaune. 1984 m. Beresnevičius baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo istorijos mokslus. Nuo 1986 m. iki 1989 m. jis Kauno politechnikos institute Filosofijos katedroje dirbo asistentu. Nuo 1990 m. iki 1999 m. Beresnevičius dirbo ir Kauno Vytauto Didžiojo universitete dėstytoju. 1993 m. Gintaras Beresnevičius apgynė disertaciją „Pomirtinio gyvenimo samprata senovės lietuvių pasaulėžiūroje“ humanitarinių mokslų srityje. Nuo tų pačių metų Beresnevičius stažavosi ir Vokietijoje, o 1995 m. jis tapo Vilniaus universiteto religinių tyrimų ir studijų centro docentu. Jo veikla buvo itin aktyvi, tad skaitė paskaitas ir Vilniaus dailės bei Lietuvos muzikos akademijose. Dėstė tokius dalykus, kaip religijotyros įvadas, religijų istorija, lietuvių religija ir mitologija. Nuo 1990 m. Gintaras Beresnevičius dirbo kultūros, filosofijos ir meno institute, Baltų kultūros skyriuje, kur nuo 2004 m. pakilo pareigose ir tapo vyriausiu šio skyriaus darbuotoju. Jis taip pat buvo religijotyrininkų draugijos pirmininkas, bendradarbiavo ir su žurnalo „Darbai ir dienos“ redakcija, dirbo redaktoriumi „Šiaurės Atėnų“ religijos skyriuje. Per visą savo gyvemimą Gintaras Beresnevičius išleido apie 17 knygų, tarp kurių buvo ir mokslinių veikalų. Kaip rašytojas, Beresnevičius 1997 m. buvo apdovanotas žurnalo „Nemunas“ novelistikos premija. Tais pačiais metais gavo ir „Literatūros ir meno“ publicistikos premiją. 2000 m. jis gavo Druskininkų poetinio rudens premiją už debiutą poezijos srityje. 2000 m. gavo Kultūros ministerijos premiją už eseistikos darbus, o 2001 m. – Lietuvos Prezidentūros premiją už esė Lietuvos istorijos temomis „Ant laiko ašmenų“. Rašytojas mirė 2006 m., būdamas vos 45 metų. Ekspertai konstatavo, jog tai natūrali mirtis. Beresnevičius buvo palaidotas Romainių kapinėse, Kaune.

Kūryba ir jos bruožai

Gintaras Beresnevičius įvardijamas kaip kupinas ironijos bei saviironijos ypač talentingas literatas. Kūryboje, anot šaltinių, Beresnevičius labai dažnai demonstravo antropologinę pašaipą su pertekliumi. Jis išjuokė didžiausias žmogaus ydas bei silpnybes. Jo kūryba traktuojama kaip ypač įvairiapusiška, daugiapakopė, žaisminga ir kartais kiek suimprovizuota. Gintaras Beresnevičius neabejotinai yra vienas įdomiausių šių laikų, t.y. jaunosios kartos rašytojų, mūsų laikų lietuviško žodžio stilistų, nenusižengiančių savo ego ir rašančių taip, kaip atrodo geriausia.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?