Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Humanistinės nuostatos lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Humanistinės nuostatos individo gyvenime yra vienos iš svarbiausių nuostatų ar vertybių. Jos padeda žmogui kryptingai veikti, gyventi pilnavertišką gyvenimą. Neretai apie jas rašė ir lietuvių literatūroje. Todėl remiantis ja, apie humanistines nuostatas yra šnekama šioje kalboje. Jos yra detaliai nagrinėjamos, kadangi aptariami tam svarbus žinomiausių rašytojų kūrinių pagrindinių veikėjų paveikslai, jų išgyvenimai, geriau leidžiantys įsijausti ir suprasti, kokios tos humanistinės nuostatos svarbiausios bei kodėl. Remiantis tokia gilia analize daromos argumentuotos išvados bei pagrindžiama kalbos mintis.

Ilgas aprašymas:

Humanizmas – tai tam tikra pažiūrų sistema, kurią reprezentuoja besąlygiška pagarba žmogui ir jo būčiai. Taigi humanizmui labiausiai būdinga pagarba, lygybė, teisingumas ir svarbiausia – žmogiškumas. Humanizmui tai yra labai svarbios savybės, kadangi sykiu tai ne tik reprezentuoja humanizmą, bet ir duoda pagrindą tam tikrų esminių humanistinių nuostatų kūrimuisi. Kitaip tariant, humanizmo objektą visada lydi humanistinės nuostatos. Šių humanistinių nuostatų yra išties nemažai. Kiekviena jų orientuota į jau išvardintus humanizmo bruožus. Humanistinės nuostatos daugiausiai lemia moralų ir prasmingą gyvenimą, kuriame aukščiau visko yra žmogus. Apie humanizmą ir humanistinių nuostatų atspindžius informacijos galima rasti ir lietuvių literatūros kūriniuose. Lietuvių literatūra humanistinių nuostatų sritį daugiausiai plėtoja per išsamius pasakojimus apie paprastus žmones ir jų įvairias gyvenimo situacijas, kuriose daugiausiai ir leidžiama reikštis humanistinėms nuostatoms, ateinančioms iš žmogaus suvokimo. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, nagrinėjant įvairius lietuvių literatūros kūrinius bei juose atvaizduojamus personažų gyvenimus bei jame atsirandančias situacijas, aptariama, kokios lietuvių literatūroje atsiskleidžia humanistinės nuostatos bei pasakojama, kuo jos yra svarbios žmogui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?