Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui. Sofoklis „Antigonė“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui pagal Sofoklio „Antigonę“.

Trumpas aprašymas:

Žmogus nuolat mokosi ir tobulėja. Tai vienas pagrindinių procesų, kurie įprasmina žmogaus gyvenimą ir jo eigą. Juk tik tobulėdamas žmogus gyvena. Taip pat gyvenimas tokiu atveju tampa pilnavertis. Tačiau kalbant apie žmogaus tobulėjimą, tam svarbios tam tikros vertybės, kaip išmintis ir meilė. Tai galima įvardinti kaip pagrindinius veiksnius, kurie labiausiai ugdo žmogaus mąstymą ir gyvenseną bei leidžia daug sužinoti ir taip augti, padėti tvirtus pamatus savo egzistencijai. Išmintis ir meilė daugelyje kūrinių yra vaizduojamos kaip pamatinės vertybės gyvenimo kūrimui, tad apie tokias ir panašias vertybes kalbama ir Sofoklio tragedijoje „Antigonė“. Taigi, remiantis šiuo kūriniu kalboje atskleidžiama šių vertybių prasmė žmogaus tobulėjimo atžvilgiu.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai ypatingas individas. Žmogus geba protauti ir jausti. Na, o tai yra vieni iš esminių žmogui būdingų bruožų, be kurių žmogus paprasčiausiai nebūtų žmogumi. Šalia gebėjimo protauti ir jausti, žmogui taip pat labai svarbus ir tobulėjimas. Žmogui tobulėti reiškia augti ir kilti. Būtent todėl, jau nuo pat mažens, žmogus pasineria į tobulėjimo procesą ir augant jį išgyvena vis labiau. Svarbu paminėti ir tai, kad žmogaus tobulėjimą lemia labai daug veiksnių ir vieni jų – tai išmintis bei meilė. Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui yra neišmatuojama, kadangi tik išmintis ir meilė geba priversti žmogų objektyviau žvelgti į jam rūpinčius dalykus, kad vėliau per šį požiūrį galėtų suvokti esminius prasmingo gyvenimo principus. Kaip tik būtent tokią situaciją galima įžvelgti ir garsaus graikų tragiko Sofoklio tragedijoje, pavadinimu „Antigonė“, kurioje pagrindinė kūrinio veikėja susiduria su išminties ir meilės veikiamais suvokimais. Taigi kaip išminties ir meilės aspektai veikia žmogaus tobulėjimo procesus, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis būtent Sofoklio kūriniu, pavadinimu „Antigonė“.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?