Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Beatričės paveikslas. J. Grušas „Meilė, džiazas ir velnias“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

✅Juozo Grušo tragikomedijos „Meilė, džiazas ir velnias“ pagrindinė herojė Beatričė – romantinis moters herojus. Požiūris į moteriškumą J. Grušo tragikomedijoje „Meilė, džiazas ir velnias“. Beatričės paveikslas.

Trumpas aprašymas:

Daugelis teigia, kad nerastume labiau paauglių gyvenimą analizuojančio kūrinio nei Džeromo Deivido Selindžerio kūrinys „Rugiuose prie bedugnės“, bet iš esmės tam būtų galima paprieštarauti. 1967 m. Lietuvos žymus dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas bei kultūros veikėjas Juozas Grušas parašė tragišką komediją pavadinimu „Meilė, džiazas ir velnias“. Šis kūrinys daugiausiai orientuojasi į jauną žmogų ir jo jaunatviškus išgyvenimus, kuriuose išryškėja Beatričės ypatingas paveikslas. Tad kalboje būtent jis ir yra aptariamas.

Ilgas aprašymas:

„Meilė, džiazas ir velnias“ – tai unikalus žymaus XX a. lietuvių rašytojo, dramaturgo bei prozininko, Juozo Grušo darbas. Tai tragikomedija, kuri analizuoja jaunų žmonių gyvenimo problemas bei sykiu aptaria skirtingų kartų santykius. Iš esmės tragikomedijos „Meilė, džiazas ir velnias“ reikšmė yra neišsemiama, nes būtent tokia „Meilei, džiazui ir velniui“ būdinga tema nepraranda aktualumo net ir šiandien. Na, o tai kūrinį iškelia, kaip itin reikšmingą veikalą visuomenės ugdymui ir švietimui apie tokias temas, apie kurias ne visada drįsta kalbėti įprastai. Svarbu tai, jog Juozą Grušą ypač išgarsinusiame kūrinyje plėtojamos temos dar įdomesnės dėl pasirenkamų aprašyti kūrinio personažų. Vienas tų personažų – tai Beatričė. Beatričė tragikomedijoje atsiskleidžia, kaip ypač jautri, sudėtingą gyvenimą gatvėje su savo draugais vaikinais, Andriumi, Juliumi bei Luku, gyvenanti mergina. Ji kūrinyje bandoma atvaizduoti, kaip stipri ir šviesi, tačiau nepaisant visko, Beatričei būdinga ir daug kitų savybių, kurios nupasakoja Beatričės charakteristikos spalvingumą ir ryškumą. Taigi koks Beatričės paveikslas atsiskleidžia Juozo Grušo tragikomedijoje „meilė, džiazas ir velnias“, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?