Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Janina Degutytė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių poetė Janina Degutytė gimė 1928 m. vasarą, Kaune, statybos techniko ir namų šeimininkės šeimoje. Darnų ir laimingą šeimos gyvenimą išardė Degutytės motinos alkoholizmas, tad Degutytė motinos neteko gana anksti. Negana to, 1942 m. neteko ir tėvo. Pati Janina Degutytė nuo mažens turėjo nemažai sveikatos problemų. Poetė mokėsi Kauno VII gimnazijoje. Dėl sunkaus gyvenimo ir aplinkui matomo skausmo, Degutytė eilėraščius pradėjo rašyti būdama dešimties. 1948 m. Degutytė baigė mokslus gimnazijoje ir vedama gyvenimo ambicijų išvažiavo į sostinę Vilnių. Čia ji studijavo literatūrą. 1955 m. Degutytė Vilniaus universitete baigė studijas ir tapo kvalifikuota literatūros ir lietuvių kalbos specialiste. Pati Degutytė baigusi studijas dibo Tauragės vaikų bibliotekoje, taip pat dėstė rusų kalbą. Dar labiau suprastėjus savijautai, ji įsidarbino sanatoriniuose vaikų namuose. Vėliau globojama draugų ir artimų žmonių, Degutytė persikėlė gyventi į Vilnių, kur įsidarbino leidykloje redaktore. Tuomet suprastėjo sveikata ir dėl širdies problemų išvyko gydytis į Maskvą, vėliau – į Jaltą. 1958 m. Janina Degutytė buvo priimta į Lietuvos rašytojų sąjungą, nors iki tol nebuvo išleidusi net pirmojo eilėraščių rinkinio. Ilgą laiką poetė gyveno Antakalnyje. Janina Degutytė mirė 1990 m. vasario 6 d. ir buvo palaidota netoli savo namų, Antakalnio kapinėse.

Kūryba ir jos bruožai

Janina Degutytė – išpažintinės impresionistinės lyrikos kūrėja. Galima netgi teigti, kad Degutytė savo kūryboje iš esmės tęsia kitos poetės, Salomėjos Nėries kūrybines tradicijas, nes kūryboje atsiskleidžia tikrosios meilės, ištikimybės bei tiesos temos, tad galima sakyti, kad Degutytei artimas Antigonės mitas. Poetės kūrybą galima suskirstyti į tam tikrus segmentus. Ankstyvoji jos kūryba – lyrinė, o vėlesnė – meditacinė. Poetė kūryboje subtiliai jaučia gamtą. Eilėraščių herojai tarsi susitapatina su gamta, ji sustiprina žmogų, daro jį laimingą ir stiprų. Skyrybos atžvilgiu, Degutytės kūriniai unikalūs, nes eilėraščiuose gausu brūkšnių bei daugtaškių. Tokia skyryba eilėraščius dar kitokius,leidžia skaitytojui pačiam analizuoti eilėraštį ir pažvelgti į jį savaip.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?