Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Julius Kaupas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos rašytojas, urbanistinės pasakos pradininkas lietuvių literatūroje, Julius Viktoras Kaupas, geriau žinomas kaip Julius Kaupas, gimė 1920 m. pavasarį, Kaune. Būdamas devynerių, 1929 m. Julius Kaupas ėmė mokytis Kauno Jėzuitų gimnazijoje. 1938 m. ją baigė. 1939 m. Kaupas baigė ir Kauno karo mokyklą. Tačiau Julius Kaupas buvo ypač išsilavinęs bei kultūros persmelktas žmogus. Dažnai lankydavosi įvairiuose literatūros vakaruose, kur susipažino su poetu Henriku Nagiu. 1944 m. Julius Kaupas baigė Vytauto Didžiojo universitetą Kaune, kur studijavo medicinos mokslus. Kaip tik tuo metu pasirodė ir pirmieji rašytojo kūriniai, kurie 1943-1944 m. buvo publikuoti žurnale „Žiburėlis“. Dažnai kaupas ir piešdavo, o savo kūrybą pasirašydavo Coppelius slapyvardžiu. 1944 m. Juliaus Kaupo kelias pasuko į Vakarus. Jis mokėsi Tiubingeno universitete, kur mokėsi farmakologijos. Universitetą Kaupas baigė 1946 m. Po metų Kaupas įstojo į  Fribūro universitetą, kur studijavo filosofiją ir literatūrą. Tuo metu jis taip pat lankė ir V. K. Jonyno vadovaujamą Dailės ir amatų mokyklą. Būdamas aktyvus veikėjas, Kaupas redagavo ir akademinio jaunimo žurnalą pavadinimu „Šviesa“ bei aktyviai bendradarbiavo su tokiais žurnalais, kaip „Aidai“ ar „Literatūros lankai“, kur rašė įvairius straipsnius, kritikavo literatūrą bei redagavo knygas. 1948 m. buvo išleista pirmojo Kaupo knyga pavadinimu „Daktaras Kripštukas pragare“. 1950 m. rašytojas persikėlė gyventi į JAV. Ten dirbo gerai apmokamą gydytojo psichiatro darbą Altono ligoninėje. Deja, Kaupas būdamas JAV jau sirgo cukralige, kuri jį visiškai pražudė, tad Julius Kaupas mirė 1964 m., Čikagoje, būdamas tik 43 metų. Rašytojas palaidotas Detroite.

Kūryba ir jos bruožai

Julius Kaupas parašė nemažai neoromantinių pasakų, kuriose nemažai europietiškų pasakų motyvų. Tokių Juliaus Kaupo pasakų vienas iš pagrindinių kūrybos motyvų ir principų yra fantazijos ir realybės dermė bei harmonija. Nors tai suderinti gana sunku, Juliui Kaupui pavyko. Kaupo kuriamose novelėse visiškai nėra istorinių įvykių paminėjimo bei tam tikrų tuometinių realijų. Matomas pagrindinis aspektas – žmogaus egzistencija. Ji Kaupo kūriniuose persmelkta skaudžių išgyvenimų, tragiškų ir ypač negatyvių pajautų. Kaupo kūrybai būdingas psichologinis įžvalgumas. Kaupo kūrinių pagrindiniai herojai – svajotojai, kurie yra linkę į visišką melancholiją, kuri taip pat susijusi su žmogaus egzistencija, kuri yra pagrindinis kūrybos aspektas.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?