Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Justeinas Gorderis (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Norvegų rašytojas ir žinomas socialinis aktyvistas Justeinas Gorderis gimė 1952 m. vasarą, Osle, Norvegijoje. Gorderio motina užsiėmė mokytojavimu ir vaikiškų knygų rašymu. Rašytojo tėvas – mokyklos direktorius. Gorderis mokslus ėjo Oslo Katedralskole mokykloje. Dar vėliau Gorderis studijavo Oslo universitete, kur mokėsi skandinavų kalbų bei teologiją. 1974 m. Gorderis vedė, o 1981 m. Gorderis su šeima persikėlė gyventi į kitą Norvegijos miestą – Bergeną. Čia rašytojas pradėjo mokytojauti vidurinėje mokykloje. Pirmąją knygą rašytojas išleido 1986 m. Tai grožinės literatūros knyga pavadinimu „Diagnostika ir kitos istorijos“. Gorderis nenustojo rašyti, tačiau dvi sekančios knygos buvo vaikiškos. 1990 m. rašytojas išleido knygą pavadinimu „Soliterio išpažintis“, už kurią jis laimėjo Norvegų Kritikų apdovanojimus ir Kultūros ministerijos ir mokslo garbės literatūros specialų prizą. Žinomiausias Gorderio kūrinys – 1991 m. išleista filosofinė knyga „Sofijos pasaulis“. Jos pasisekimas buvo toks didžiulis, kad ji buvo išversta iš norvegų kalbos į netgi daugiau nei 60 pasaulio kalbų. Yra pastebėta, kad Gorderis kas dveji metai išleidžia vis po naują knygą. Šiuo metu Gorderis gyvena Osle su žmona Siri ir dviem sūnumis.

Kūryba ir jos bruožai

Justeinas Gorderis pasaulį suvokia kaip didžiulę ir visiškai neįmenamą paslaptį, kurios dalimis jis esąs pats. Akcentuodamas pasaulį ir jame vyraujantį gyvenimą, Gorderis savo kūryba karts nuo karto stengiasi priminti skaitytojui, kad gyvenimas trumpas, tad būtina išgyventi kiekvieną jo akimirką. Kiekviena akimirka yra verta to. Tik taip, kad galima gyventi pilnavertiškai. Į tai Justeinas Gorderis žvelgia kiek filosofiškai. Rašydamas jis stengiasi žiūrėti ir analizuoti būdamas įvairiose pozicijose. Jam svarbu dinamika, filosofinės idėjos, teksto gilumas ir kas be ko – įtaigumas.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?