Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ką reiškia būti lietuviu, Lietuvos žmogumi šiandien? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

✅Ką reiškia būti lietuviu? ka reiskia buti lietuviu rasinys. Ka reiskia buti zmogumi is Lietuvos.

Trumpas aprašymas:

 „Lietuviais esame mes gimę“, kažkada rašė XIX a. poetas, publicistas bei visuomenės veikėjas Jurgis Zauerveinas. Būtent ši frazė iškiliausiai ir puikiausiai atspindi lietuvybę gerbiančio ir puoselėjančio žmogaus esybę. Lietuvybė ir patiotiškumas visais laikais buvo pagrindinės sąvokos, kuriomis buvo remtasi, siekiant išvengti priešų nemalonės ir skaudžių įvykių. Tačiau ką lietuviu būti reiškia šiandien gyvenančiam žmogui? Apie tai aiškinamasi šioje kalboje.

Ilgas aprašymas:

Šiandieninė visuomenė – tai visiškai nuo prieš keletą amžių gyvavusios visuomenės besiskirianti žmonių visuma. Jeigu anksčiau gyvenusiems lietuviams būti lietuviu turėjo ypatingai didelės svarbos, o žmonės patirdami įvairias negandas, galinčias atimti lietuvybę bei komplikuoti tautinio identiteto ženklų puoselėjimą, nuolat kovojo, žadino visuomenę bei skatino savimone, tai šiandien yra visiškai priešingai. Šiandienos pasaulyje gyvenantys žmonės į buvimą lietuviais, Lietuvos žmonėmis žvelgia kiek kitaip. Buvimas lietuviu šiandien siejamas su visiškai kitokiomis vertybėmis ar jų reikšmėmis. Buvimas lietuviais tampa kur kas sudėtingesnis, o Lietuvos žmonės darosi pasyvesni. Tačiau tai yra tik viena nuomonių pusė, kuri gali būti kiek subjektyvi. Nepaisant to, ką reiškia buvimas lietuviu šiandienos žmogui, gali padėti suprasti įvairūs Lietuvoje gyvenančių ar dėl Lietuvos dirbančių atvejai bei patirtys ir net literatūriniai kūriniai. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis paminėtomis pateiktimi, argumentuotai pasakojama, ką šiandien reiškia būti lietuviu bei Lietuvos žmogumi, pasakojama, iš kur atėjo toks požiūris bei kokios svarbos toks požiūris turi tolimesniame lietuvių visuomenės gyvenime.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?