Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kaip karas paveikė lietuvių rašytojų kūrybą? Palyginkite XX amžiaus ir ankstesnę lietuvių literatūrą. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Karas nėra vien tik ginklai, armijos ir ant miesto stogų krentančios bombos – tai šis tas daugiau ir iki galo neaprėpiama. Kaip ir bet kokia patirtis, tai gali turėti didelę įtaką žmogaus vidinei būsenai (čia galime prisiminti E. M. Remarko romaną „Kelias atgal“). Daugybės raštų netekome kartu su sugriautais miestais, bet ar viskas yra sunaikinama? Kiek gali atlaikyti literatūra ir kiek – žmogus? Šiame kalbėjime mėginsime atsakyti į klausimą, ar karas gali paveikti kūrybą?

Ilgas aprašymas:

Karas – tai pats nemaloniausias ir daugiausiai aukų reikalaujantis procesas, kurio esmė – konfliktai tarp žmonių arba tarp valstybių. Taigi karas – konflikto išraiška. Karo metu naudojama prievarta, smurtas ir kitos įvairios brutalios priemonės žmonėms bei valstybėms palaužti, priversti atsisakyti savo įsitikinimų. Tačiau karai veikia ne tik valstybių gyvenimą, politiką, žmonių stiprybę. Karai, be abejonės, kaip itin aktualūs procesai, veikia ir rašytojų kūrybą. Šiuo atveju svarbi lietuvių rašytojų kūryba. Būtent Lietuvoje pastaraisiais amžiais vyravo itin daug karinių konfliktų, kurių daugelis atsispindėjo ir literatūros kūriniuose. Tai rodo, jog karai išties veikė žmonių požiūrį ir suvokimus. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau aptariama, kokios įtakos lietuvių rašytojų kūrybai turėjo karai. Na, o tai įtakai aptarti, kalbėjimo pavyzdyje pateikiami palyginimai tarp XX a. lietuvių literatūros kūrinių bei ankstesnių laikotarpių lietuvių literatūros kūrinių. Aptariami esminiai skirtumai ar panašumai leidžia pamatyti karo poveikį literatūriniams kūriniams bei įžvelgti, kaip apskritai kito literatūra bei jos turinys Lietuvoje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?