Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Kaip karas paveikė lietuvių rašytojų kūrybą? Palyginkite XX amžiaus ir ankstesnę lietuvių literatūrą.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Karas nėra vien tik ginklai, armijos ir ant miesto stogų krentančios bombos – tai šis tas daugiau ir iki galo neaprėpiama. Kaip ir bet kokia patirtis, tai gali turėti didelę įtaką žmogaus vidinei būsenai (čia galime prisiminti E. M. Remarko romaną „Kelias atgal“). Daugybės raštų netekome kartu su sugriautais miestais, bet ar viskas yra sunaikinama? Kiek gali atlaikyti literatūra ir kiek – žmogus? Šiame kalbėjime mėginsime atsakyti į klausimą, ar karas gali paveikti kūrybą? Ilgas aprašymas: Karas – tai pats nemaloniausias ir daugiausiai aukų reikalaujantis procesas, kurio esmė – konfliktai tarp žmonių arba tarp valstybių. Taigi karas – konflikto išraiška. Karo metu naudojama prievarta, smurtas ir kitos įvairios brutalios priemonės žmonėms bei valstybėms palaužti, priversti atsisakyti savo įsitikinimų. Tačiau karai veikia ne tik valstybių gyvenimą, politiką, žmonių stiprybę. Karai, be abejonės, kaip itin aktualūs procesai, veikia ir rašytojų kūrybą. Šiuo atveju svarbi lietuvių rašytojų kūryba. Būtent Lietuvoje pastaraisiais amžiais vyravo itin daug karinių konfliktų, kurių daugelis atsispindėjo ir literatūros kūriniuose. Tai rodo, jog karai išties veikė žmonių požiūrį ir suvokimus. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau aptariama, kokios įtakos lietuvių rašytojų kūrybai turėjo karai. Na, o tai įtakai aptarti, kalbėjimo pavyzdyje pateikiami palyginimai tarp XX a. lietuvių literatūros kūrinių bei ankstesnių laikotarpių lietuvių literatūros kūrinių. Aptariami esminiai skirtumai ar panašumai leidžia pamatyti karo poveikį literatūriniams kūriniams bei įžvelgti, kaip apskritai kito literatūra bei jos turinys Lietuvoje. Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus: išplėstinį planą; skaidres; galimus egzaminavimo klausimus. Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus. Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

  Klasė: 12 klasė Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!