Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kalbėjimas apie antikos teatrus (Graikų teatras). – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Senovės graikų teatro ypatumai. Antikos teatras ir dramaturgai. Graikų teatro reikšmė antikos kultūroje. Senovės graikų teatras. Antikinis teatras. Senovės graikų teatras – šiuolaikinio teatro pradžia.

Trumpas aprašymas:

Šiame kalbėjime pagrindinis nagrinėjamas aspektas – Antikinis teatras. Kalba atskleidžia, kas šį teatrą darė ypatingu, kaip jis formavosi bei kokia jo reikšmė šiandien gyvuojančiam teatrui. Pasitelkiami esminiai aspektai nurodantys Antikinio teatro ištakas, pranašumą ir tuo metu puoselėtas idėjas teatre. Orientuojamasi tik į vieną teatrą, t.y. pirmąjį Antikinį teatrą, parodant jį kaip esminį pokyčių ir teatro pradžios revoliucionierių, plėtojusį tuometinių žmonių išsilavinimą ir kultūros lygį.

Ilgas aprašymas:

Antikos laikotarpis – tai tikriausiai vienas turtingiausių kultūriškai laikotarpių, kada prasidėjo absoliutus kultūros klestėjimas. Todėl ne vienas Antiką laiko pačiu svarbiausiu pasaulio laikotarpiu. Taigi nenuostabu, kad apie Antiką ir Antikoje vykusius vyksmus yra taip dažnai kalbama. Vienas iš Antikai būdingų aspektų – tai unikalieji Antikos teatrai. Antikos graikų teatras buvo vienas tokių pavyzdžių. Šaltiniuose dažnai pasakojama, kad graikų teatro konceptas visiškai priešingas šiuolaikiniam teatrui. Tad tai ir įrodo Antikos bei šių laikų atskirtį. Tačiau tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl apie graikų teatrą norisi sužinoti kuo daugiau. Juk Graikų teatras, tai toks teatras, kokio niekada nematėme, o juk būtent nuo graikų teatro ir prasidėjo teatriniai vaidinimai, būtent tokia meninė kryptis. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis pačiais įvairiausiais šaltiniais, aprašančiais Antikos teatrus bei svarbiausia – graikų teatrą – aptariama, koks konceptas buvo priimtinas Antikos teatrams bei graikų teatrui. Taip pat aptariama, kokios įtakos turėjo toks graikų teatro susikūrimas ir kodėl apie graikų teatro ištakas turėtume žinoti informacijos net ir šiandien.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?