Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kalbėjimas apie garbės ir šlovės samprata grožinėje literatūroje. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Nuo viduramžių laikų garbės ir šlovės sąvokos buvo svarbios kiekvienam žmogui. Dar senaisiais riterių laikais žmonės siekė būti garbingais ir pripažintais. Garbingas žmogus – tai asmuo, kuris daro gerus darbus, neprašydamas už tai atlygio, kuris elgiasi teisingai ir sąžiningai. Šlovė prilyginama įvairiausioms dorybėms bei vertybėms, kuriomis žmogus išlieka žmogiškas ir kilnus. Taigi, garbė ir šlovė pasižymi individo dvasios stiprumu.

Ilgas aprašymas:

Garbę ir šlovę dažniausiai būtų galima įvardinti, kaip daugelio žmonių gyvenimo siekiamybę. Kiekvienas, tikima, jog nori turėti garbės ir šlovės. Juk būtent garbė ir šlovė suteikia žmogui tam tikrą statusą visuomenėje, pelno tokiam garbingam ir šlovingam žmogui visapusišką pagarbą. Tačiau, vis tik, garbės ir šlovės gavimas nėra lengvas procesas. Norint žmogui įgauti garbę ir šlovę, tenka nemažai paaukoti bei nemažai dėl to dirbti. Taigi kovoje dėl garbės ir šlovės dažniausiai laimi tas, kuris yra pasiruošęs visiškai atiduoti save tikslo vardan ne vien dėl statuso, tačiau ir dėl bendro tikslo, dėl visuomenės gerovės. Kadangi garbę ir šlovę supranta kiekvienas, vis tik, įdomu paanalizuoti, kaip būtent grožinės literatūros kūriniuose yra vertinama ši garbė ir šlovę bei kokia jos samprata atsiskleidžia įvairių veikėjų bei herojų gyvenimo situacijose. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais grožinei literatūrai priklausančiais kūriniais, argumentuotai pateikiama, kokia garbės ir šlovės samprata atsiskleidžia grožinės literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?