Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kalbėjimas apie mitus. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Mitas – tai tokio tipo kūrinys, kuris atspindi tam tikrą tikrovę per konkrečius veikėjų vaizdus ir jų svarbiausius išgyvenimus. Mitų reikšmė žmogui pastebima iki šių dienų, nes mito prasmė yra mokyti skaitytoją ir jam duoti svarbaus suvokimo apie pasaulį. Tad šioje kalboje analizuojama, kokios reikšmės mitai turi žmogui.

Ilgas aprašymas:

Mitas – tai tokio tipo kūrinys, kuriame yra atspindima tam tikra tikrovė, kuri ne visada privalo būti reali, akivaizdžiai suvokiama. Tad būtent dėl tos priežasties daugelis yra linkę mitų turinį laikyti pramanais, kurie neatitinka tikrovės. Tačiau nuomonių apie mitų turinį, jų tikroviškumą, reikšmingumą ir kitus aspektus, yra pačių įvairiausių, todėl sunku pasakyti, kokia yra tikroji tiesa – ar mitai – tai pramanai, ar senojo pasaulio tikrovė, kuri nebeegzistuoja. Vis tik, kad ir kokie motyvai gaubtų sukurtų bei išlikusių mitų visumą, bet kokiu atveju mitai yra išminties šaltinis, kuriuo net ir šiandien daugelis remiasi savo gyvenime, juos interpretuoja ir kt. Mitai turi ypatingai daug reikšmės žmogui tiek savo unikaliomis idėjomis, tiek tuo, kad tai amžių išmintį talpinantys tekstai, kuriuos galima vadinti senųjų laikų išminties liudijimu. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje išsamiai analizuojama mitų pateiktis bei mituose matomas turinys. Kalbėjimo pavyzdyje pateikiama, kokie kūrybos principai svarbiausi mitams, kuo mitai svarbūs žmonėms bei kokie didžiausi skiriamieji ženklai priklauso mitams. Kitaip tariant, kalbėjimo pavyzdyje pateikiama išsami mitų, kaip objekto, analizė.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?