Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kalbėjimas apie žmogaus ir gamtos santykį. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus ir gamtos ryšys. Žmogaus ir gamtos santykiai.

Trumpas aprašymas:

Niekas nedrįstų abejoti, kad gamta yra labai svarbi žmogui. Tačiau ir žmogus yra svarbus gamtai. Tai parodo ypatingą žmogaus ir gamtos ryšį. Tad šioje kalboje buvo pasirinkti atitinkami literatūros kūriniai, kurie kaip pavyzdžiai parodo, koks žmogus ir gamta yra tarpusavyje susiję ir ypatingi. Argumentuotai apžvelgiama šio ryšio prasmė ir naudingumas abiems pusėms.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai individualybė, aukščiausia gyvybės forma ir apskritai mąstantis, jaučiantis organizmas. Nors žmogui priklauso tiek daug apibūdinimų, dėl kurių žmogus, rodosi, yra nuo nieko nepriklausomas organizmas, vis tik, žmogus dažnai yra priklausomas nuo daugelio gyvenimo aspektų. Šiuo atveju – tai gamta. Gamtą galima vadinti mus supančia aplinka, neretai esančią miškuose, pievose, vietose, kuriose veši augmenija ir jaučiama visiškai kito tipo, nežmoniška gyvybė. Tad nuo seno žmogui buvo svarbi gamta, na, o ir pačio žmogaus bei gamtos sąveika taip pat buvo labai ryški ir prasminga. Tai leido susikurti tam tikram ryšiui arba kitaip tariant – santykiui – kuris atsiranda tarp žmogaus ir gamtos. Šis santykis – ypatingas. Apie žmonių ir gamtos santykius neretai kalbama ir literatūriniuose kūriniuose. Juose dažniausiai pateikiamos nuorodos į tai, kaip būtų galima apibūdinti santykį, esantį tarp gamtos ir žmogaus. Todėl ir šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, kalbama apie tai, koks dažniausiai yra pastebimas bei propaguojamas santykis tarp žmogaus bei gamtos.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?