Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kančios tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Potemes 2020. Kančia lietuvių literatūroje. Kančios ir aukos motyvai lietuvių literatūroje. Kancios tema lietuviu literaturoje.

Trumpas aprašymas:

Kančia gali būti dvasinė arba fizinė, tačiau dvasinė kančia žmogui yra labiau priimtinesnė. Apie ją yra daug rašoma lietuvių literatūroje, todėl būtent šioje kalboje aptariama kančios tema joje. Remiamasi svarbiausiais ir ryškiausiais lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose yra ryškūs pagrindinių herojų išgyvenimai, galintys šios kalbos potemę pagrįsti. Aptariami kiekvieno veikėjo išgyvenimai, to priežastys bei pasekmės. Taip pat kalbos pabaigoje apžvelgiama bei pagrindžiama pagrindinė kalbos mintis.

Ilgas aprašymas:

Kančia – tai tam tikra skausmo atmaina arba ypač nemaloni žmogaus patirtis, sukelianti neigiamus pojūčius. Todėl kančią dažnas žmogus interpretuoja, kaip negatyvų, žmogų slegiantį jausmą, kurio nenori patirti niekas. Žvelgiant į kančios apraiškas, galima matyti, kad kančia gali būti klasifikuojama. Pirmiausia kančia gali būti fizinė. Tai realūs ir apčiuopiami skausmai. Tačiau yra ir dvasinė kančia. Būtent dvasinės kančios skausmas kartais būna dar labiau nepakeliamas nei fizinės kančios skausmas. Juolab, kad dvasinė kančia kiekvieno žmogaus gyvenime yra matoma kur kas dažniau. Juk dvasinei kančiai reikštis daugiausiai įtakos turi sudėtingos gyvenimo situacijos ir nemalonios patirtys, kurios pastato žmogų į ypatingai nepatogias situacijas. Jose žmogus yra priverstas gyventi ne taip, kaip norėjo arba nebe taip, kaip gyveno anksčiau. Tad būtent kančią, kaip gana psichologiškai įdomų aspektą, neretai aprašo ir daugelis lietuvių literatūros rašytojų. Rašytojai plėtoja kančios temą parodydami, kas gali kančią lemti, kuo ši gali būti svarbi bei reikšminga. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra aptariama, kokiais principais yra išreiškiama kančios tema lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?