Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kazys Saja (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos rašytojas Kazys Saja gimė 1932 m., Skėrių kaime, Pasvalio rajone, neturtingų tėvų ūkyje. Dar būdamas labai mažas, Kazys Saja neteko abiejų savo tėvų, tad maždaug būdamas septynerių su broliu išsikraustė į Kauną, pas dėdienę. Pabuvus metus, Kazys Saja išvyklo į Plungę, Vaištarų kaimą. 1943 m. Saja baigė Paukštakių pradžios mokyklą, o 1952 m. baigė Klaipėdos žemės ūkio technikumą, kuris dabar vadinamas Klaipėdos valstybine kolegija. Kazys Saja nenorėjo būti agronomu, tad panoro tobulinti save siekiant architekto specialybės. Tam jis įstojo į Kauno politechnikos institutą, bet jo taip ir nepabaigė, nes grįžo į Klaipėdą ir įstojo į mokytojų institutą, Gamtos ir geografijos skyrių. Jį baigė 1954 m. Tuo metu tiesiog atsivėrė Kazio Sajos kūrybiniai sugebėjimai, tad parašė pirmą savo pjesę pavadinimu „Lažybos“. Ši pjesė buvo sėkminga, nes 1954 m. buvo pristatyta Klaipėdos dramos teatre, o 1955 m. Estijoje, Pernu dramos teatre. Pritrūkęs veiklos, Kazys Saja išvažiavo į Vilnių. Čia jis norėjo studijuoti Vilniaus universitete, bet, deja, neįstojo. Tačiau Saja pradėjo mokytis Pedagoginio instituto Lituanistikos fakultete. Tuo metu parašė apsakymų knygelę „Klumpės“. Ši knygelė atvėrė kelią Sajai į vaikų literatūrą. 1957 m. buvo pristatytos kelios Kazio Sajos pjesės. Komediją „Silva studentauja“ pristatė Lietuvos akademinis dramos teatras, o „Septynios ožkenos“ – Klaipėdos dramos teatras. Po metų rašytojas baigė studijas. Tuo metu labai daug jo pjesių sulaukė dėmesio ir atvėrė kelią plėtotis jo, kaip rašytojo karjerai. Tačiau Saja pasuko link politikos. Nuo 1988 m. iki 1990 m. jis buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilniaus miesto tarybos narys. Nuo 1990 m. jis buvo deputatas bei signataras LR Aukščiausiosios Tarybos-atkuriamajame seime. Nuo 1956 m. Kazys Saja yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Kazys Saja iki šiol yra aktyvus visuomenės narys, pasisakantis visais svarbiais klausimais, rengia skundus bei nevengia ginčų sprendimo.

Kūryba ir jos bruožai

Kazys Saja savo kūrybą nori paversti ilgai išliekančia, darančią įtaką skaitytojui, tad jis kūrybai ieško rimtų ir aktualių temų, formų naujumo. Bet kokiu atveju, Saja, kaip rašytojas, daugelio įvardijamas labai poetiškas, mąstantis lyrikas bei fantastas. Jo kūryba jautri, impulsyvi iki kraštutinumų. Kai kuriuos kūriniuose galima įžvelgti ir tam tikro grotesko, psichologijos paradoksų, netgi lengvatikystės arba dvasinių polėkių iliuziškumo. Šie aspektai Kazio Sajos kūrybai suteikia originalumo, polėkio kurti ne sau, o skaitytojui, kad plėstų jo pasaulėjautą ir pasaulėvaizdį, jo suvokimą.

Kūrinių aprašymai

„Po to, kai jie pavirto medžiais“

Tai Kazio Sajos, 1976 m. išleista apsakymų knyga, už kurią po metų nuo išleidimo (1977 m.), Kazys Saja gavo Žemaitės premiją. Ši Sajos apsakymų knyga yra savotiška lietuvių liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ interpretacija arba kitaip tariant – šios pasakos tęsinys. Apie tai galima spręsti ir iš paties pavadinimo, kadangi Sajos apsakymų rinkinyje yra rašoma apie Eglės ir jos vaikų, Ąžuolo, Uosio bei Drebulės išgyvenimai po Žalčio mirties, kada šie visi pasiverčia medžiais. Žinoma, stipriausi išgyvenimai matomi būtent iš Eglės perspektyvos, tačiau kiekvienas iš veikėjų vis vien savotiškai įprasmina stiprius ir reikšmingus jausmus, kurie ir yra apibūdinami Sajos kūrinyje. Šie jausmai daugiausiai susideda iš skausmo, liūdesio ir sielvarto, tačiau Saja vaizduoja, kad pamažu šie negatyvūs jausmai veikėjų viduje blėsta ir šie prisitaiko prie medžių gyvenimo. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, vis vien nepamiršta žmogiškųjų vertybių, kurios ne ką mažiau svarbios, net ir būnant medžiais. Šios vertybės atskleidžiamos įvairiais prisiminimais, pamąstymais šalia savotiško pamišimo ir vis dar bandymo adaptuotis kitoje gyvensenoje, kitoje kasdienybė, kuri iš pradžių gąsdinusi leidžia tinkamai permąstyti viską iš naujo.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?