Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Kodėl aš pirkau kalbėjimo pavyzdį?

nuotrauka

Pasiruošimas egzaminų sesijai – didžiausias moksleivių galvos skausmas. Taip yra, kadangi nuo egzaminų rezultatų dažniausiai priklauso tolimesnis moksleivio kelias. Verta paminėti, kad vienas svarbiausių ir labiausiai moksleiviams nerimą keliančių dalykų – 10-tos klasės lietuvių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas bei abiturientų lietuvių kalbos brandos egzaminas. Tiek 10-toje, tiek 12-toje klasėje viena iš privalomų lietuvių kalbos žinių įvertinimo dalių yra viešasis kalbėjimas.

Daugelis tiki, jog kalbėjimas moksleiviams turėtų būti pati lengviausia egzamino dalis, kadangi šnekėti moka kiekvienas. Tačiau, vis tik su kalbėjimu susidoroti tinkamai pavyksta ne visiems. Todėl gana didelė dalis mokinių viešąjį kalbėjimą įsivaizduoja, kaip pernelyg didelę įtampą keliančią lietuvių kalbos žinių įvertinimo dalį. Turbūt būtų galima suskaičiuoti ne vieną ir ne du valerijono lašų buteliukus, išgertus dėl viešojo kalbėjimo atsiskaitymo. Tačiau kodėl taip yra? Šiuo atveju labai svarbus yra vadinamasis žmogiškasis faktorius. Egzaminai jauniems žmonėms sukelia ypač daug streso, juolab, jeigu tai yra kalbėjimas prieš auditoriją ar komisiją. Tam nemažai įtakos turi daugelio moksleivių turima baimė kalbėti viešai. Dažnai atrodo, kad nereikėtų to bijoti, tačiau tai atsitinka savaime. Juk mokiniai kalba ne ekspromtu – pasiruošimas tokioms įskaitoms, kaip viešasis kalbėjimas, vyksta tikrai ne vieną dieną, ar vieną savaitę. Tai ilgalaikis
nuoseklus procesas.

Pirmiausia, moksleiviai prieš atsiskaitymą turi sukurti ir užrašyti konkrečias kalbas, pagal pasirinktas potemes. Šalia tokių kalbų reikia paruošti struktūrizuotą kalbos planą, padėsiantį atsiskaitymo metu. Tad štai šiame etape ir prasideda didžiausias sumišimas moksleivių galvose – vieni pasirenka sugalvoti potemę patys, tikėdamiesi sumąstyti gana lengvą, tačiau ir įdomią kalbą, o kiti – renkasi potemes arba jos yra priskiriamos iš sąrašo. Tačiau šis atvejis kiek sudėtingesnis, nei sugalvoti savo potemę, kadangi pasirinkta ar paskirta potemė ne visad bus  įdomi, o tuo pačiu ji gali būti kiek sudėtinga ar paprasčiausiai sunkiai suprantama.

Taigi, kur ieškoti informacijos? Ar informacija kalbai rašyti yra tinkama? Galbūt informacijos tokiai potemei išpildyti nėra pakankamai? Galbūt netinkamai arba ne pilnai atskleista potemės pagrindinė mintis? Rašant kalbas moksleiviams dažnai iškyla begalės klausimų, į kuriuos net ir lietuvių kalbos mokytojai kartais negalėtų tinkamai atsakyti bei spėti padėti visiems mokiniams, kuriems kaskart kyla tokie klausimai. Tad tuomet moksleiviai patirdami stresą arba puola į absoliučią paniką, arba kalbą iš to nusivylimo ir nuovargio parašo atmestinai – tai, kaip jam tuo metu atrodo geriausia bei pradeda aklai tikėti garantuota sėkme atsiskaitymo metu.

Tad susiklosčius tokiai situacijai, norėtume paskatinti nusiraminti, atsipūsti ir nepulti į paniką. O svarbiausia – nepalikti visko likimo valiai. Juk visa, mieli mokiniai, ateitis, yra tik jūsų pačių rankose. Todėl vienas iš geriausių sprendimo būdų – įsigyti kalbos pavyzdį pagal jūsų pasirinktą/pateiktą potemę.

Apklausus keletą Vilniaus miesto moksleivių, paaiškėjo, kad pirmiausia, kalbos pavyzdžio įsigijimas internetu yra ne tik gerų minčių šaltinis, bet ir akivaizdus laiko taupymas: „Kai grįžti iš mokyklos, nelieka laiko beveik niekam, kadangi tenka važiuoti į papildomus užsiėmimus. Kai šie baigiasi, vėl grįžti namo ir pastebi, kad jau vėlus vakaras. Reikia paruošti nemažai namų darbų. Dar laukia kalbos rašymas, o esi velniškai pavargęs ir tavo galvoje minčių tiesiog nulis. Radau internete savo kalbos pavyzdį ir jį įsigijau. Manau, tokie dalykai, ypač rašant savo kalbėjimą, tokia pačia arba panašia tema labai praverčia, nes galima pasisemti įvairiausių minčių bei idėjų, kurių kartais tikrai pritrūksta“,-mintimis dalinosi 10 klasės moksleivis Kasparas. Taip teigė ir dar keli moksleiviai, kurie dalinosi mintimis, jog būtent jau parašyti pavyzdiniai kalbėjimai yra puikus, struktūrizuotos informacijos šaltinis, kuris reikalingą atlikti darbą akivaizdžiai pagreitina. Moksleiviai teigia, kad kalbėjimuose yra nurodyti ir šaltiniai, kuriais remiantis buvo rašytas kalbėjimas, todėl papildomos informacijos savo kalbai galima ieškoti ir per nurodytus šaltinius: „Nusipirkti kalbos pavyzdį yra beveik tas pats, kas nusipirkti reikalingą knygą bibliotekoje, kur būtų nurodyta konkreti instrukcija ir pavyzdys, kaip parašyti kalbėjimą.“,- teigė 12 klasės moksleivis Dovydas.

Būtent kalbų rašymas moksleiviams bei papildoma apkrova turint ir taip nemažai namų darbų kelia stresą, kadangi su visomis pateiktomis užduotimis moksleiviams kartais ir taip sunku susitvarkyti. Tad perkant kalbos pavyzdį, galima šiek tiek atsipūsti: „Nors ir nesu blogai besimokanti mokinė praeitais mokslo metais nusipirkau kalbos pavyzdį internete. Nei kiek nesigailiu, nes jaučiausi ramiau. Žinojau, kad net pritrūkusi idėjų, žinosiu kur labai greitai jų galiu gauti.“,- teigė 11 klasės moksleivė Ugnė.

Taigi, egzaminų laikotarpis yra išties labai sekinantis moksleivius metas, tad mokiniams tikrai nereikia pulti į paniką. Geriausia yra atsipalaiduoti ir priimti racionalius bei tinkamus sprendimus, kurie padės ne tik sutaupyti laiką, tačiau ir sveikatą.

10 klasės (PUPP) kalbėjimo pavyzdžiai (Skaityti daugiau)

12 klasės (VBE) kalbėjimo pavyzdžiai (Skaityti daugiau)

Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

...

Patirtis

12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

...

Tikriname

Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

...

Konfidencialumas

Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
Domas, 12 klasė
Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
Miglė, 12 klasė
Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
Mantas, 10 klasė
Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
Salomėja, 12 klasė

Dažnai užduodami klausimai

Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.