Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kodėl knygos nesensta? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kodėl knygos nesensta rašinys. Kodel knygos nesensta rasinys. Kalbėjimas kodėl knygos nesensta.

Trumpas aprašymas:

Knygos – ypač svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Kalbant apie jas ir regint technologines revoliucijas šiandien tiesiog kyla klausimas – kokia knygų reikšmė ir kodėl apskritai knygos nesensta? Kodėl mes jas vis dar skaitome? Tad šioje kalboje bandoma atsakyti į šiuos klausimus remiantis svariais argumentais.

Ilgas aprašymas:

Knygos – tai literatūros kūriniai, kurių būna pačių įvairiausių. Sykiu knygomis galima vadinti užrašytus informacinius šaltinius arba užrašytus pasakojimus. Tad per amžių amžius knygų buvo parašyta labai daug bei pačių įvairiausių. Kiekviena parašyta knyga reprezentuoja jos laikmečio tendencijas, idėjas, unikalias rašytojų mintis apie vienus ar kitus gyvenimiškus, istorijos ar kitokius atvejus. Tačiau net ir vis didėjant parašytam knygų skaičiui šiame pasaulyje, knygos nepraranda aktualumo. Knygos, galima sakyti, nesensta. Knygos turi labai didelę išliekamąją vertę, kuri siejama su unikaliu turiniu, unikaliomis idėjomis, kurios, kaip jau ir buvo minėta, reprezentuoja tai, kas knygos parašymo laikmečiu galėjo būti svarbu. Ir net jeigu žmonių požiūris į knygas bei jų skaitymą yra skirtingas, tai knygų vėlgi nesendina. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje analizuojama, kodėl knygos nesensta. Sykiu apžvelgiama tai, kokie motyvai lemia knygų ilgaamžiškumą, ypatingą vertinimą bei reikšmę tiek pavieniams žmonėms, tiek didžiulėms bendruomenėms, visuomenei. Kalbėjimo pavyzdyje pateikta informacija apie knygas ir tai, kodėl knygos nesensta, leidžia į knygas pažiūrėti visiškai kitu kampu, suvokiant jų svarbą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?