Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:
Kalbėjimo potemės 2020
Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂
10 kl. lietuvių kalbos konspektas pasiruošimui literatūroms pamokoms
Ruošiatės dešimtos klasės egzaminams, tačiau niekaip nerandate struktūrizuotos informacijos šaltinio apie visus privalomus autorius? Siūlome jums puikią išeitį – visų dešimtos klasės privalomų autorių konspektą. Šis konspektas jums padės pasiruošti egzaminams kur kas lengviau. Kaip? Atsakymas paprastas!
Šis konspektas – tai struktūrizuotai pateiktos informacijos apie visus privalomus dešimtos klasės autorius šaltinis. Todėl šiame konspekte rasite tik pačią svarbiausią ir reikalingiausią informaciją apie kiekvieną iš dvidešimt šešių privalomų autorių, išskirstytą atskirais segmentais, kurie leis pamiršti ilgus mokyklinius ranka rašytus konspektus.
Kiekviename iš konspektų apie privalomus dešimtos klasės literatūros autorius, informacija suskirstyta šiais segmentais: biografijos faktai ir trumpas biografijos apibendrinimas, svarbiausi kūrybos bruožai, dažniausiai vyraujančios kūryboje temos, žymiausių kūrinių santraukos bei juose aprašomų veikėjų analizė, pagrindinės datos apibūdinančios svarbiausius rašytojo gyvenimo faktus.
Kiekvienas konspekto segmentas pateiktas taip, kad mokytis būtų patogiau, t.y. išskirstomas atskirais punktais. Todėl nereikės skaityti ilgų tekstų. Informaciją galėsite įsiminti kur kas paprasčiau, skaitant tik tai, kas svarbiausia ruošiantis egzaminui ir netgi kitiems lietuvių literatūros dalyko atsiskaitymams.
Konspektų rinkinyje rasite informacijos apie šiuos rašytojus:
Alvydas Šlepikas
„Mano vardas – Marytė“ (2012 m.)
Renatės (Marytės), Heinco, Evos, Martos paveikslas / veikėjų aprašymai.
Antanas Miškinis
„Psalmės“ (1948 m.)
„Žaliaduonių gegužė“ (1977 m.)
Dėdės Rapolo ir Narčių šeimos paveikslas.
Bitė Vilimaitė
„Apsakymai apie Žemaitę“ (1969 m.) iš rink. „Papartynų saulė“ (2002 m.)
Žymanto, Višinskio, Žemaitės paveikslas / veikėjų aprašymai.
„Liudvis“
Elenos, Žemaitės, Liudvio paveikslas / veikėjų aprašymai.
„Sugrįžimas“
Dalia Grinkevičiūtė
„Lietuviai prie Laptevų jūros“ (1988 m.)
Dalios paveikslas / veikėjo aprašymas.
Dantė Aligjeris
„Dieviškoji komedija“ (1472 m.)
Dantės Aligjerio, Beatričės, Vergilijaus paveikslas / veikėjų aprašymai.
Džejus Ešeris
„13 priežasčių kodėl“ (2007 m.)
Hanos Beiker, Klėjaus Dženseno paveikslas / veikėjų aprašymai.
Džeromas Deividas Selindžeris
„Rugiuose prie bedugnės“ (1951 m.)
Holdeno Kolfildo, Elio, Fibės, D. B. paveikslas / veikėjų aprašymai.