Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Kur rasti patikimos informacijos ruošiantis įskaitai? (2 dalis)

nuotrauka

<- Skaityti 1 dalį

 

Visa mus supanti informacija, t.y. tai, ką matome, girdime ar skaitome, gali būti iškreipta. Todėl ją vertinant itin didelį vaidmenį vaidina kritinis mąstymas, kuris skatina abejoti ir ieškoti atsakymų į kylančius klausimus.

Ne visa informacija yra lygiavertė savo turiniu, tinkamumu ir patikimumu. Gebėjimas  įvertinti informacijos pagrįstumą ir aptikti silpnus, menkiau argumentuotus teiginius formuoja asmeninę nuomonę ir padeda ją tinkamai apginti.

Kaip galima patikrinti informaciją?

Jei skaitai straipsnius internetiniuose naujienų tinklapiuose – atkreipk dėmesį į straipsnio autorių (jei jis nenurodomas – geriau ieškok kito straipsnio), naudotos literatūros sąrašą. Patikrink ir autoriaus kompetencijas – kokios srities jis specialistas (dažnai informacija pateikiama  komerciniais tikslais ir autorius toli gražu nėra aprašyto dalyko žinovas).

Dar vienas klausimas, kurį turi sau užduoti – ar informacija nepasenusi? Būtina patikrinti publikavimo datą, net puikiausi moksliniai žurnalai negali išvengti laiko poveikio.

Kodėl taip svarbu yra paminėti bent kelias skirtingas nuomones?

Niekada nepraloši pasiremdamas ne tik aktualijomis, bet ir istoriniais faktais. Taip pat svarbu apžvelgti bent kelias skirtingas tam tikrą idėją nagrinėjančias nuomones. Taip labiau išplėtosi temą ir apsidrausi nuo požiūrio šališkumo. Ką bekalbėti apie tai, kad tokiu būdu gali atrasti įdomesnių pavyzdžių ir argumentų, taip pat parodysi savo erudiciją, pastangas, skirtas temai suprasti. Kalba taps patikimesne ir svaresne, o tu savo klausytojui – įtaigesnis.

Svarbiausia – antra nuomonė.

Išnaudok mokytojų pagalbą, pasidomėk, ką jie mano apie tam tikrus faktus, kokios jų pažiūros tam tikru klausimu. Žinoma, netrukdyk jo neturėdamas konkrečių klausimų ir bent šiek tiek informacijos (taip tik aiškiai parodysi, koks esi tingus). Tačiau pasidomėjęs tema ir eidamas klausti patarimo parodysi mokytojui, kad esi smalsus ir gerbi jo kompetenciją tau rūpimu klausimu. Mokytojas galės pasijausti vertinamas, o tu gausi puikių patarimų!

Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

...

Patirtis

12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

...

Tikriname

Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

...

Konfidencialumas

Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
Domas, 12 klasė
Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
Miglė, 12 klasė
Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
Mantas, 10 klasė
Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
Salomėja, 12 klasė

Dažnai užduodami klausimai

Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.