Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Laisvės tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Laisvės tema yra pati svarbiausia. Jos svarba išreiškiama tiek kasdieniniuose pokalbiuose, tiek aprašoma lietuvių literatūroje. Taigi, kalboje būtent ir yra nagrinėjama, kokia visgi ta laisvės tema yra lietuvių literatūroje. Atskleisti šiai temai remiamasi tai atspindinčios tematikos kūriniais. Aiškinamasi kaip tokioje kūryboje ir kokiais būdais plėtojama laisvės tema, kokie viso to padariniai ir priežastys, lėmusios tokios temos atsiradimą. Apibendrinus kūrinius daromos argumentuotos išvados pagrindžiančios kalbos potemę.

Ilgas aprašymas:

Laisvė – tai labai plati, kiekvienam individualiai suvokiama, tačiau be jokių abejonių – pati svarbiausia gyvenime sąvoka, o dar geriau – objektas. Laisvę turėti žmogui yra labai svarbu. Tai byloja daugelis istorinių atvejų, kada ne vien lietuviai, tačiau ir viso pasaulio žmonės, įvairių istorinių aplinkybių, ribinių situacijų akivaizdoje, rizikavo prarasti laisvę, stengėsi laisvės neišsižadėti ir kaip įmanoma geriau laisvę apsaugoti. Taigi laisvės tema yra išskirtinė, leidžianti suprasti, kokios reikšmės žmogui gyvenime turi laisvė, kodėl laisvei apsaugoti dažnas žmogus gali paaukoti net savo gyvybę ir didžiausius turtus. Laisvės tema reprezentuoja žmonių užsidegimą ir norą išsaugoti tai, be ko nebūtų visuomenės. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai aptariama, kaip laisvės tema yra atskleidžiama lietuvių literatūroje. Šiam tikslui kalbėjimo pavyzdyje daugiausiai remiamasi tokiais kūriniais, kuriuose yra atspindimos ypač ryškios istorinės aplinkybės ar žmonių kasdienybės atspindžiai, kuriuose žmogus akis į akį susiduria su laisve ir galimybe laisvės, kaip didžiausio savo turto, netekti. Kalbėjimo pavyzdys leidžia nuodugniau pažvelgti į laisvę ir išsamią jos sampratą bei reikšmę.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?