Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Laisvos dvasios žmonių laikysena I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Dvasios stiprybės pavyzdžiai I. Mero romane „Lygiosios trunka akimirką“.

Trumpas aprašymas:

Žmogaus laikysena gyvenime yra labai svarbi, kadangi žmogaus gyvenimas, galima sakyti, yra tiesiog užkoduotas anksčiau ar vėliau patirti tam tikras negandas, kurios pareikalaus iš žmogaus vienokio ar kitokio atsako. Tad šioje kalboje analizuojama laisvos žmogaus dvasios laikysena.

Ilgas aprašymas:

Icchokas Meras – tai garsus XX a. vid. – XXI a. pradž. žydų kilmės lietuvių prozininkas bei scenaristas, kurio gyvenimas jau nuo pat pradžių nesiklostė labai sklandžiai. Dėl holokausto neramumų netekęs tėvų, Icchoko Mero požiūris į gyvenimą visiškai pasikeitė, todėl nenuostabu, kad daugelis Icchoko Mero parašytų kūrinių daugiausiai siejamas su holokausto įvykiais bei žmonių laisvės tema. Vienas tokių rašytojo kūrinių, atspindinčių šias temas – tai romanas, pavadinimu „Lygiosios trunka akimirką“. Šis Icchoko Mero bibliografiją itin praturtinęs kūrinys – ypač išsamus holokausto tema bei laisvos dvasios žmonių laikysenos atvaizdais paženklintas romanas. Būtent šiame Icchoko Mero romane atsiskleidžia žmonių laisvės troškimas bei tai, kokia yra galinga laisvo žmogaus dvasia, galinti paveikti ir individo laikyseną, požiūrį bei išmanymą apie pasaulį. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, analizuojant būtent Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“, išsamiai pateikiama, kokia laisvos dvasios žmonių laikysena atsiskleidžia kūrinyje, sykiu pateikiant, kuo tokia laisvą dvasią turinčių asmenybių laikysena ir tos laikysenos principai, yra tokie reikšmingi bei svarbūs.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?