Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Literatūra leidžia mums pamatyti kaip žmonės gyveno įvairiais istorijos tarpsniais. Palyginkite skirtingų laikotarpių vaizdavimą literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Sakoma, jog literatūra leidžia mums pamatyti kaip žmonės gyveno įvairiais istorijos tarpsniais. Skirtingose epochose gyvenę autoriai savo kūriniuose vaizdavo visiškai skirtingus žmonių gyvenimus. Tai lėmė tiek istorinės aplinkybės, tiek tuometinis žmonių požiūris į gyvenimą, tiek suformuotos visuomenės normos. Šioje kalboje yra remiamasi trimis skirtingai kūriniais, parašytais visiškai skirtingais istoriniais laikotarpiais, siekiant įrodyti, kad literatūra mums, žmonėms, parodo, kaip skyrėsi žmonių gyvenimai skirtingais istorijos tarpsniais.

Ilgas aprašymas:

Literatūra – tai autentiški literatūros kūrėjų tekstai, kuriuose atsispindi ne tik jų, kaip kūrėjų išmintis, tačiau ir tai, kas buvo aktualu rašymo laikmečiu visuomenėje. Tad tai leidžia manyti, jog literatūros kūriniai iš įvairiausių istorijos laikotarpių yra tarsi padidinamasis stiklas geriau suvokti, kokie žmonės ir kokiomis sąlygomis jie gyveno tų kūrinių parašymo laikotarpiu. Literatūra pateikia išsamius pasakojimus bei detales, kurios reprezentuoja šiuos aspektus. Tad būtent dėl to galima drąsiai sakyti, jog literatūra leidžia pamatyti žmonių gyvenimo peripetijas įvairiuose istorijos laikotarpiuose. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra analizuojama ši mintis bei sykiu pagrindžiama išsamiais argumentais, kylančiais iš literatūrinių kūrinių, kuriais remiamasi minčiai pagrįsti. Sykiu šiame kalbėjimo pavyzdyje ne tik įrodoma literatūros galimybė parodyti žmonių gyvenimus įvairiais laikotarpiais, tačiau ir lyginamas skirtingų laikotarpių žmonių gyvenimas. Tad kalbėjimo pavyzdyje pateikiama išsami žmonių gyvenimo peripetijų analizė, galinti atvaizduoti žmonių gyvenimo kismus per daugelį amžių. Iš to galima susidaryti įspūdį apie žmonių gyvenimo tendencijas bei svarbiausius įvykius, palietusius žmonių gyvenimą.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

Jei šis kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, esame parašę 2 šios kalbėjimo potemės variantą: 

31. Literatūra leidžia mums pamatyti kaip žmonės gyveno įvairiais istorijos tarpsniais. Palyginkite skirtingų laikotarpių vaizdavimą literatūroje. – Kalbėjimo pavyzdys (Atsisiųsti) Parašytas kalbėjimas


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?