Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui 🙂

Marija Gimbutienė (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvių kilmės archeologė ir antropologė Birutė Marija Alseikaitė – Gimbutienė, geriau žinoma, kaip tiesiog Marija Gimbutienė, gimė 1921 m. Vilniuje. 1931 m. Marija Gimbutienė kartu su šeima persikėlė gyventi į Kauną. Viso to priežastis – motinos rūpestis vaikams gauti tinkamą išsilavinimą ir mokslus būtent lietuviškame universitete. Taigi, Marija Gimbutienė 1938 m. baigė Kauno „Aušros“ mergaičių gimnaziją. Baigusi ją, Gimbutienė iškart įstojo į Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetą. Tais pačiais metais, kai įstojo į universitetą, Marija Gimbutienė aktyviai įsitraukė į priešistorinių kapininynų kasinėjimo procesą Kaune. 1942 m. Marija Gimbutienė baigė Vilniaus universitetą ir ištekėjo. Vėliau Gimbutienė pasitraukė iš Lietuvos, įstojo į Tiubingeno universitetą Vokietijoje, kurį baigė 1946 m. 1949 m. Marija Gimbutienė atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur nuo 1950 m. dirbo Harvardo universitete. Čia ji vertė tekstus bei dirbo Harvardo universiteto muziejuje. 1963 m. Marija Gimbutienė taip pat tapo Kalifornijos universiteto profesore. 1993 m. Marijai Gimbutienei Kauno Vytauto Didžiojo universitete suteiktas garbės daktaro vardas. Marija Gimbutienė mirė 1994 m. Los Andžele, tačiau jos palaikai parvežti ir perlaidoti Kaune, Petrašiūnų kapinėse.

Kūryba ir jos bruožai

Marija Gimbutienė savo veikaluose išsakė naują požiūrį į archeologiją. Kai tradiciniai archeologai ką nors atradę aprašydavo radinius, Gimbutienė šiuos radinius ėmėsi interpretuoti savaip, aiškinti jų prasmę. Tai buvo tikrai unikalu ir neįprasta. Savo darbuose Marija Gimbutienė orientavosi į Europos tautų, tarp kurių buvo ir baltai, priešistorės evoliucijos aspektus. Ji taip pat sukūrė koncepciją  apie Senosios Europos kultūrą ir jos žlugimą. Kituose savo darbuose Gimbutienė demonstruoja primykščių bendruomenių bruožus, tikėjimo ištakas, infoeuropiečių Europoje atsiradimo kelius ir kitokius aspektus, kuriuos skaitydami žmonės lavino save.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Kalbėjimas apie Marijos Gimbutienės asmenybę. Kūryba. – 10 klasės (PUPP)

Šis kalbėjimas jau rašomas, todėl rezervuokite šį kalbėjimą jau dabar kol to nepadarė Jūsų klasės draugas ar draugė. Pirmieji užsisakę, gali pateikti savo pasiūlymus dėl autorių. Taip pat, norime visus pradžiuginti, nes nuo šių metų, visi mūsų parašyti kalbėjimai bus patikrinami redaktoriaus. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia: KOKYBĖS GARANTAS (spausti…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?