Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Mark Haddon (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Britų rašytojas ir poetas Markas Hedonas gimė 1962 m. Northemptone. Rašytojas mokėsi Mertono koledže. Ten jis studijavo anglų kalbą. Kai baigė studijas, Hedonas kūrį laiką dirbo su neįgaliais žmonėmis. Taip pat bendradarbiavo su įvairiais žurnalais ir laikraščiais, kurdamas jiems iliustracijas. Su žmona Hedonas trumpam buvo apsigyvenęs Bostone, tačiau neilgai trukus, grįžo atgal į Angliją. Apimtas kūrybinių jėgų Markas Hedonas gimtinėje atidarė tapybos studiją tuo pačiu pradėdamas savo ir kaip rašytojo karjerą. Pirmąją knygą Markas Hedonas išleido 1987 m. Tai buvo knyga vaikams. 2003 m. rašytojas išleido savo žinomiausią ir daugiausiai jam šlovės atnešusį romaną pavadinimu „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“. Šis romanas laimėjo daug apdovanojimų. Rašytojas iki šiol aktyviai užsiima kūrybine veikla. Jis rašo knygas vaikams bei dirba su iliustracijomis. Šiuo metu jis su žmona gyvena Oksforde.

Kūryba ir jos bruožai

Remiantis pagrindiniais keliais Marko Hedono išleistais kūriniais, galima sakyti, kad jis moka ir mėgsta originaliai pateikti iškilusią problemą, traktuojamą savo kūriniuose. Jausmai, kuriuos išgyvena Hedono knygų veikėjai yra aprašomi stebint ne tik iš stebėtojo pozicijos, tačiau ir iš paties veikėjo požiūrio. Tai knygos turinį padaro kiek gilesnį. Būtent taip Hedonas skaitytojui leidžia geriau įsijausti į aprašyto kūrinio herojaus jausmus bei išgyvenimus, suprasti vyraujantį pasaulio suvokimą. Markas Hedonas kūriniuose taip pat nevengia išsamių ir itin detalių aprašymų, kas skaitytoją gali kiek varginti, tačiau Hedonas dėl to nei kiek nesijaudina, nes kaip ir buvo minėta, būtent tokiu būdu jis stengiasi perteikti visus kūrinio herojaus jausmus ir taip išpildyti pagrindinę savo kūrinių mintį.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?