Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Markas Aurelijus (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Filosofas stoikas Markas Aurelijus Antoninas gimė 121 m. pavasarį, Romoje. Šeimoje jis buvo vienintelis sūnus šeimoje. Vienintelė artima giminaitė buvo dvejais metais jaunesnė sesuo Anija Kornificija. Jų tėvas Markas Anijus veras mirė, kai Markui Aurelijui buvo treji metai. Po tėvo mirties Marką Aurelijų įsisūnijo jo senelis iš tėvo pusės, Markas Anijus Veras, tačiau pats senelis mirė 138 m., būdamas beveik devyniasdešimties metų. Kai Adrijano įpėdiniu turėjo tapti Lucijus Cejonijus Komodas, Markas Aurelijus jau buvo patraukęs Adrijano dėmesį ir buvo sužadėtas su Cejonija Fabija, Komodo dukra. Šios sužadėtuvės nesibaigė šabloniškai ir buvo nutrauktos mirus Komodui, tačiau Markas Aurelijus greitai buvo iš naujo sužadėtas su Antonino Pijaus dukra. Susidarius palankioms sąlygoms 138 m. Markas Aurelijus būdamas septyniolikos buvo paskelbas vienu iš įpėdinių sostui užimti. Jis pradėjo domėtis filosofija, įvairiomis jos mokyklomis ir kt. Jis taip pat aktyviau ėmė reikštis visuomeniniame gyvenime. 140 m., 145m. ir 161 m. jis tapo konsulu. 145 m. Markas Aurelijus vedė jam skirtą Aniją Galeriją Faustiną. 161 m. pagaliau Markas Aurelijus tapo imperatoriumi kartu su Liucijumi Veru, tačiau dėl amžiaus skirtumo, nuveiktų dalykų ir galimo populiarumo, Liucijus Veras Markui Aurelijuj dažnai būdavo kaip pavaldinys. Markas Aurelijus valdyti vienas buvo tikrai autoritetingas, nes beveik visą valdymo laikotarpį dalyvavo kariniuose žygiuose. Nepaisant karinių pasiekimų, Markas Aurelijus su žmona Faustina iki 173 m. daug keliavo po Rytų provincijas. Jis apsilankė Atėnuose, kur paskelbė save kaip filosofijos globėją. Po metų vėl išžygiavo į Dunojaus frontą, tačiau Markas Aurelijus mirė 180 m. Vindibonoje po sunkios ligos. Markas Aurelijus po mirties buvo sudievintas, o jo sudeginto kūno pelenai palaidoti Adriano mauzoliejuje, kur išbuvo iki 410 m.,vizigotams nusiaubus Romą.

Kūryba ir jos bruožai

Markas Aurelijus buvo ne tik imperatorius, bet ir filosofijas. Jis rašydamas inirtingai mąstė, ieškojo ir bandė suprasti kitą žmogų. Jis rašė su idėja pažinti save ir leisti kitam padaryti tai. Išmokti sakyti tiesą, nebijoti klausti. Marko Aurelijaus filosofija išdėstyta vieninteliuose likusiuose jo veikaluose traukia ne tik originalumu, bet ir itin stipria įtaiga, kada matoma, kad kalba sukasi apie žmogaus padėtį pasaulyje. Jo veikaluose regima ir nostalgija kitokiai žmogaus daliai ir pasirinkimams. Jis ne kartą traktavo, kad negalima pasiduoti visiškai išblaškančiai vaizduotei ir vidiniams impulsams, bet įdomu tai, kad jausmo ir minties prieštara nurodanti svarbiausius žmogaus gyvenime polėkius yra gaivališkiausia ir labiausiai įtaigi Marko Aurelijaus filosofijos savybė.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?