Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Markas Tulijus Ciceronas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Markas Tulijus Ciceronas gimė 106 m. pr. Kr., mirė – 43 m. pr. Kr. Šis asmuo buvo įtakingas romėnų politikos atstovas, domėjosi filosofijos mokslu ir buvo puikus rašytojas. Markas Tulijus Ciceronas studijavo filosofijos mokslą ne tik paskaitų metu, bet ir savarankiškai norėjo praplėsti savo žinias. Šis daug mokslo siekiantis žmogus palaipsniui įsitraukė ir į politkos veiklą, kur buvo stiprus varžovas kitiems. Marko Tulijaus Cicerono gyvenimas buvo sudėtingas, nes daug kas siekė suteikti jam bausmes, atimti jo turtą. Jis – stiprus ir kovingas žmogus. Marko Tulijaus Cicerono kūryboje vyrauja daugybė filosofijos, aiškiai bei galvotai išdėstytų stiprių minčių. Rašytojas ir įtakingas filosofas turėjo dvi žmonas: Terenciją ir Publiliją. Mylėta ir rūpesčiu apipinta jo duktė greitai mirė, todėl Markas Tulijus Ciceronas sunkiai išgyveno tiek abi skyrybas, tiek dukros netektį. Tai žmogus, pasakęs daugybė kalbų, kurios išreiškė jo siekimus, nuopelnus. Markas Tulijus Ciceronas tapo kultūros simboliu, palikęs daug reikšmingų niuansų, kurie aukštino jo asmenybę.

Kūryba ir jos bruožai

Marko Tulijaus Cicerono kalbos, visų pirma, turi įžangą, dėstymą ir pabaigą. Kalbos aiškios ir sukonstruotos, turinčios vertę. Kalbose taip pat vyrauja ir lengvos pašaipos elementų, kurie gali pereiti iki pikto juoko. Savo kūryboje Markas Tulijus Ciceronas mokėti siekti šlovės, nes gyvenimas yra trumpas. Labai vertinamas žmogaus dorumas. Jo manymu, klysta kiekvienas individas. Visa šio rašytojo kūryba nuolatos siejama su gyvenimu. Darbas ir tikslų siekimas vertinamas labiau nei galvojimas ir minčių sudėliojimas. Minima, jog išmintingas žmogus turi mokėti naudotis savo protu. Taigi, labai gerbiamas žmogaus teisingas mąstymas. Markas Tulijus Ciceronas labai vertino tikrą draugystę, dėl kurios kartais reikia ir pasiaukoti.

Kalbėjimai (Visi kalbėjimai patikrinti redaktoriaus)

Kalbėjimas apie bičiulystės ir bendruomeniškumo reikšmę. – 2018m. kalbėjimo potemė – 10 klasės (PUPP)

Bičiulystė žmogui padeda išmokti gerbti ir mylėti kitą žmogų. Žmogus išmoksta išlaikyti ir branginti santykius su kitais žmonėmis, tad iš to kyla bendruomeniškumas. Žmonės kartu sugeba sukurti daug daugiau nei būdami vieni. Žmonės, būdami kartu, yra daug stipresni nei būdami vieni. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama bičiulystės ir bendruomeniškumo reikšmė. Taip…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?