Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Michailas Bulgakovas (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Rusų rašytojas bei scenaristas Michailas Bulgakovas gimė 1891 m. Kijeve. Tuo metu Kijevas buvo Rusijos imperijos dalis. Bulgakovo tėvas buvo Kijevo Teologijos akademijos profesorius, o mama – tos pačios įstaigos mokytoja. Bulgakovo šeima buvo daugiavaikė, tad jis buvo vienas iš septynių vaikų šeimoje ir vyriausias iš trijų savo brolių. 1901 m. Michailas Bulgakovas pradėjo mokytis pirmojoje Kijevo gimnazijoje. Joje mokydamasis rašytojas labai išpruso, ėmė domėtis rusų bei europietiška literatūra, teatru ir netgi opera. Bulgakovo tėvas mirė 1907 m., tuo metu rašytojas buvo jaunuolis, tačiau jo mama būdama išsilavinusi ir itin protinga nusprendė prisiimti atsakomybę už savo sūnų, tad pradėjo jį mokyti. 1909 m., kai baigė gimnaziją, Bulgakovas mokėsi Kijevo universiteto Medicinos fakultete, kuriame savo studijas būsimasis rašytojas baigė su pagyrimu. Po mokslų Bulgakovas pradėjo dirbti Kijevo karinėje ligoninėje. 1913 m. rašytojas vedė ir laimingai su žmona Tatjana Lapa santuokoje praleido vienuolika metų. Siautėjant Pirmojo pasaulinio karo įkarščiui, Bulgakovas pradėjo savanoriauti kaip Raudonojo Kryžiaus gydytojas ir dirbo tiesiogiai fronte, kur ne kartą buvo sužeistas. Šios nelaimės itin paveikė rašytojo gyvenimą, kadangi vis jausdamas skausmą, jo niekaip neatsikratydamas Bulgakovas nuolat leisdavosi morfijų, kuris sukėlė jam itin didelę priklausomybę. Pagaliau 1918 m. paveiktas vaisto Bulgakovas morfijaus galutinai atsisakė ir daugiau niekad jo nebevartojo. Būtent taip gimė 1926 m. išleista Bulgakovo knyga pavadinimu „Morfijus“. Šioje knygoje rašytojas aprašė visą procesą, pojūčius ir kitą poveikį morfijų vartojančiam žmogui. Nuo to laiko Bulgakovas tapo užkietėjusiu rašytoju, kuris rašydavo naktimis, kol jo žmona Tatjana rūpinosi juo. Gyvenime Michailas Bulgakovas turėjo dar dvi žmonas. Paskutinė jo žmona – Jelena Šilovskaja. Ji su rašytoju praleido visą likusį gyvenimą iki 1940 m. kovo 10 d. , lemtingos dienos, kada rašytojas Michailas Bulgakovas mirė būdamas Maskvoje.

Kūryba ir jos bruožai

Michailo Bulgakovo kūryba neturi daug tematikų. Pagrinde dominuoja tik viena – rusų inteligentijos vaizdavimas. Šis vaizdavimas, žinoma, nėra iš gerosios pusės, kitaip tariant, rašytojas Bulgakovas ne visuomet būna „polikorektiškas“, tad dėl savo kūrinių, tematikos ir pateikiamų idėjų ne visad įtikdavo tuometinės ideologijos šalininkams bei apskritai valdžiai. Būtent dėl šios priežasties daugelis Michailo Bulgakovo kūrinių pasirodė tik po jo mirties. Rašytojas tarsi gyveno cenzūros rėmuose, kuriuose netipo, nes jautė turintis rašytojo teisę pareikšti tiesą savaip, kad visi suprastų. Bulgakovas netgi dėl šios priežasties kontaktavo su pačiu Stalinu, kuriam kėlė opcijas dėl tokios cenzūros. Stalinas turėjo rinktis, sušaudyti Bulgakovą prie sienos, išmesti iš tuo metu idealistinės Tarybų Sąjungos arba duoti Bulgakovui rašytojo darbą. Stalinas jam davė darbą. Bulgakovas yra ir satyrų mėgėjas, vienas jo žinomiausių satyrinių kūrinių yra „Šuns širdis“, kuris taip pat sulaukė ne tik nemažai palaikymo, kiek ir kritikos.

Konspektai

Praktiniai šimtukininkų patarimai. Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams?

Baigiamieji egzaminai mokykloje – tai kone pats svarbiausias kiekvieno mokinio gyvenimo įvykis, lydintis mokinį į visiškai kitą, kol kas dar nepažintą ir viliojantį, aukštesnį gyvenimo etapą. Baigiamieji egzaminai yra tarsi vartai, arba leisiantis mokiniui keliauti toliau, arba užveriantys kelią į perspektyvas bei galimybes mokslo įgavimo srityje. Taigi nenuostabu, kodėl kiekvienam egzaminai yra tokie svarbūs bei…

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?