Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Mikalojus Vilutis (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos grafikas ir rašytojas Mikalojus Povilas Vilutis gimė 1944 m. Vilniaus mieste. 1970 m. Vilutis baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą, kuris šiuo metu yra pervadintas į Vilniaus dailės akademiją. Baigęs studijas menininkas stažavosi Ukrainoje. Kijeve jis mokėsi šilkografijos technikos, poligrafijos mokslinių tyrimų institute. Vilutis taip pat yra pradininkas serigrafijos meno Lietuvoje. Kaip dailininkas ir parodų dalyvis Mikalojus Povilas Vilutis tapo nuo 1971 m. Maždaug tuo metu tapo aiškus ir išgrynintas Vilučio kūrybos stilius, tuo jis užsiėmė visą gyvenimą. Nuo 1994 m. Mikalojus Povilas Vilutis yra Vilniaus dailės akademijos dėstytojas. Jam taip pat yra suteiktas profesoriaus vardas. Už savo darbus Vilutis 2004 m. tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu. Mikalojus Povilas Vilutis yra ne tik dalininkas, tačiau ir rašytojas, kadangi neretai jis rašo straipsnius periodikai, yra išleidęs keletą knygų, kaip 2009 m. – „Tortas“, 2014 m. – „Sriuba“ ir kt. Šiuo metu Mikalojus Povilas Vilutis su žmona Nijole Vilutiene gyvena Vilniuje, turi sūnų Gediminą bei dvi dukras Aldoną ir Emiliją.

Kūryba ir jos bruožai

Mikalojaus Povilo Vilučio darbai yra žinomi tikrai nemažai visuomenės daliai. Ankstyvuosiuose Vilučio dailės darbuose braižas šiek tiek primena heraldikos motyvus. Vaizdas jo kūriniuose konstruojamas iš silueto spalvos kontrastų. Vilučio kūryba anot kritikų yra ori, rūstoka ir net kiek iškilminga. Jam būdinga pirmapradė jėga ir šiurkštokas tiesumas. Vėlesni Vilučio kūriniai matoma, kad yra sudėlioti iš sudėtingesnių kompozicijų. Erdvė prisotinta spalvų ir jų gylio su įvairiausiai perėjimais, būdingas koliažiškumas. Apskritai Mikalojui Povilui Vilučiui būdinga kūryba, kurioje itin daug detalių, simbolių. Rašyme Vilutis nėra toks patyręs kiek dailėje, tad jo rašyti kūriniai itin paprasti, išleidęs savo knygą su paveikslais ir įvairiais tekstais, jis juos įvardina kaip paprasčiausius samprotavimus, o jo knygų išleidimo tikslas, kaip kad jis pats įvardina – atsikratyti mintimis, kurios buvo užkmišusios galvą.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?