Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Moters paveikslas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Potemes 2020. Moters paveikslas lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Moters paveikslas yra itin dažnas lietuvių literatūroje. Moteris vaizduojama įvairiai, skiriasi jos charakterio bruožai, išvaizda. Būtent apie tokias moteris yra šnekama šioje kalboje. Norint atskleisti potemę, kalboje remiamasi geriausiais to meto autoriais, kurie nevengia ryškesnių detalių moters paveikslui bei jos gyvenimui įrėminti. Detaliai analizuojami kūriniai, ištraukos bei kiti veiksniai, padedantys aiškiai ir detaliai padaryti išvadas, kuriomis remiantis, galima atsakyti tiek į pagrindinį temos klausimą, tiek pagrįsti šios kalbos temą.

Ilgas aprašymas:

Moteris – tai ypatinga būtybė. Dažnai moterį anksčiau vadindavo silpnosios grandies atstove. Na, o moteriai priklausantys bruožai taip pat buvo atitinkami. Tačiau bėgant laikui, moters paveikslas visuomenėje smarkiai kito. Moterys iš šeimos židinio saugotojų pozicijos pakilo į kur kas aukštesnę poziciją. Pavyzdžiui, moterys šiandien, iš esmės, yra beveik vyrus lenkianti lytis, kuri pakankamai stipri ištverti ir pažaboti bet kokius gyvenimo sunkumu. Tačiau tam, kad moteriai priklausytų toks apibūdinimas, moteriai reikėjo keistis. Tokia moters keitimosi tendencija pastebima laikmečių kaitoje. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje yra analizuojama, kokia moteris buvo būtent XIX a. Juk XIX a. moterys taip pat buvo svarbios visuomenei, tačiau, akivaizdu, jog jų pozicijos buvo kitokios. Tad išplėtoti mintį, kokios moterys buvo XIX a., renkamasi remtis būtent lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose atsispindi XIX a. laikotarpio moterys ir jų paveikslai. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, trumpai tariant, yra aptariama, koks moters paveikslas atsiskleidžia XIX a. lietuvių literatūros kūriniuose.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?