Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Norbertas Vėlius (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Lietuvos etnografas bei religijotyrininkas Norbertas Vėlius gimė 1938 m. Gulbių kaime, Šilalės rajone. 1947 m. Norbertas Vėlius pradėjo mokintis Laukuvos vidurinėje mokykloje. Ją baigės 1954 m. pradėjo mokytojauti. Nuo 1957 m. Vėlius pradėjo mokintis Vilniaus universitete, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. Dar būdamas pirmakursis Norbertas Vėlius pradėjo domėtis tautosaka ir rinkti jos fragmentus, tad jis užrašė per 30 000 lietuvių tautosakos vienetų. 1962 m. Vėlius įsidarbino Lietuvos MA Lietuvių kalbos ir literatūros institute. 1984 m. pakilo pareigose, tad buvo paskirtas dirbti konsultantu Tarybų Lietuvos enciklopedijos veikloje. Po penkerių metų darbo, Vėlius apgynė daktaro disertaciją pavadinimu „Chtoniškasis lietuvių mitologijos pasaulis“. Tais pačiais metais Norbertas Vėlius buvo apdovanotas. Ir ne kartą. 1989 m. jis už mokslinį darbą gavo Lietuvos valstybinę premiją, po metų Vėlius buvo apdovanotas Mato Slančiausko premija už aktyvų tautosakos rinkimą ir ruošimą. 1993 m. Vėlius gavo Jono Basanavičiaus premiją už kraštotyros ekspedicijas bei monografijas. 1990 m. Norbertas Vėlius tapo lietuvių literatūros bei tautosakos instituto vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu. Taip pat jis dirbo Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Buvo antropologijos bei dar vėliau – etnologijos ir folkloristikos katedros vedėjas. 1992 m. Norbertui Vėliui buvo suteiktas profesoriaus vardas. Norbertas Vėlius mirė 1996 m. vasarą, būdamas 58 metų.

Kūryba ir jos bruožai

Norbertas Vėlius neturi savitų kaip kūrėjo bruožų, nes jo pagrindinis darbas buvo daryti ekspedicijas ir aktyviai užrašinėti tautosaką. Šį darbą jis darė itin sėkmingai ir su dideliu užsidegimu. Jo indėlis į tautosakos rinkimą bei paruošimą buvo stulbinantis. Dalyvaudamas specialiose konferencijose užrašytoms ir parengtoms Vėliaus tautosakoms aptarti, jis būdavo išsianalizavęs visus svarbiausius aspektus, iš ko jis šią informaciją rinko, kaip rinko, kuo ji svarbi, įdomi bei unikali. Visa Vėliaus perteikta tautosaka visuomenei buvo perteikta itin autentiškai ir tuo pačiu ypatingai originaliai.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?